Статті

01 липня 2014

Акцизний щит відбиває тютюнові стріли

Міністр охорони здоров’я Олег Мусій наголошує, що курс України на повноцінну інтеграцію до Європейського Союзу також передбачає підвищення акцизів на тютюнові вироби. Нині з 1 липня цього року мінімальна ставка акцизу в Україні дорівнюватиме лише 290 гривень на 1000 сигарет з фільтром, або 18 євро. Тим часом мінімальна ставка на сигарети в ЄС дорівнює 64 євро, а протягом 2014–2018 років у всіх країнах Євросоюзу вона буде підвищена до 90 євро. Отже, щоб досягти рівня ЄС хоча б у 2020 році, Україні потрібно щорічно підвищувати ставку акцизу на сигарети не менше ніж на 30%.

докладніше

04 червня 2014

Реклама алкоголю та тютюну в Україну не повернеться - експерт

Представники громадських рухів переконали владу відмовитися від ініціативи закріпити законодавчо преференції для тютюнової та алкогольної продукції, заявив завідувач сектором контролю над тютюном Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ Костянтин Красовський.
Читати повністю: http://newsradio.com.ua/2014_05_27/Reklama-alkogolju-ta-tjutjunu-v-Ukra-nu-ne-povernetsja-ekspert-2826/ докладніше

26 травня 2014

Чиї інтереси лобіює Мінекономіки

Недавно Министерство экономики обнародовало для общественного обсуждения законопроект "О внесении изменений в некоторые законодательные акты об урегулировании внутренней торговли". Законопроект повторяет документ, подготовленный в 2013 году предыдущим руководством министерства и поданный в Кабмин за подписью Игоря Прасолова.

докладніше

24 березня 2014

Сигарети повинні дорожчати

Уряд обіцяє затвердити нові ставки акцизів, в тому числі на тютюн та алкоголь. Як відомо, акцизи від виробництва тютюнових виробів залишаються лідерами за обсягами сплати в держбюджет: за 2013 рік отримано 17,9 млрд грн. Журналісти поспішили покритикувати уряд. Вони повідомили, що виробники платять вкотре підвищені акцизи і бояться, що уряд знову підвищить акцизи. Про що мовчать тютюнові корпорації? По-перше, ніякого підвищення акцизів у 2013 році не відбулося, а відбулася тільки індексація ставок акцизу на 6,5%, яка реально на ціну не вплинула. По-друге, тютюнові та алкогольні лобісти успішно та вигідно співпрацювали з попередньою владою.

докладніше

13 березня 2014

У США молодіжну рекламу проти куріння показуватимуть по телебаченню цілий рік

Реклама «Справжня ціна куріння» також з’явиться на радіо, у пресі, інтернеті та на автобусних зупинках у 200 містах по усій країні. 

докладніше

13 лютого 2014

Королям чорного Мальборо потрібні діти-курці

В Україні палять 10 мільйонів людей. Українці європейські лідери за кількістю курців серед дітей. Найбільше малолітніх курців на Донеччині, де палить майже третина підлітків віком від 12 до 18 років. Половина з них за добу "споживають" від 16 до 20 сигарет. З 12 років курити починають переважно хлопці, а з 15 їх наздоганяють дівчата і вже у солодкі 17-ть курців серед обох статей стає порівну.

докладніше

05 лютого 2014

Побачена раз реклама сигарет протягом тижня викликає бажання закурити – дослідження

Лиш один контакт з рекламним повідомленням підвищує бажання закурити на 22%. Ефект тримається тиждень, знижуючись з кожним днем. Наукове дослідження впливу реклами сигарет на молодь провів американський аналітичний центр RAND Health. Він з’ясував, наскільки сильно медійна і зовнішня реклама, а також продакт-плейсмент у фільмах, серіалах і комп’ютерних іграх діють на молодь.

докладніше

15 січня 2014

Тютюнові компанії США витратять $30 млн. на рекламу-зізнання в багаторічному обмані споживачів

Судова справа, в ході якої тютюновий бізнес й зобов’язали до такого кроку, триває вже 15 рік і нарешті вийшла на фінішну пряму. 

докладніше

30 грудня 2013

Влада виступила на боці тютюнових корпорацій та відмовилася підвищувати акцизи на тютюн у 2014 році

19 грудня 2013 року парламент за скороченою процедурою ухвалив законопроект № 3757, щодо ставок окремих податків, яким не передбачено жодних змін до ставок тютюнових акцизів у 2014 році. Хоча ще 16 грудня з’явилася інформація про готовність уряду до значного підвищення акцизів, зокрема на тютюн – до 40%. Таке підняття вітали експерти з питань контролю за тютюном, адже воно скоротило б поширеність куріння в Україні та дало додатково 4-5 млрд. грн. надходжень до Держбюджету у 2014 році. 

докладніше

26 грудня 2013

Рік заборони куріння в цифрах: інфографіка українських ЗМІ

Видання «Фокус» та «Взгляд» підготували візуалізацію річних результатів дії антитютюнових законів.

докладніше

Зірки про куріння

Ігор Кондратюк

телеведучий, шоумен

Ігор Кондратюк телеведучий, шоумен «Я ніколи не палив і не мав такого бажання. Алкогольні напої я п’ю дуже рідко, не маю звички топити в них неприємності. Алкогольні напої я п’ю дуже рідко, не маю звички... докладніше

Гайтана

співачка

Гайтана співачка «Мені здається, по жінці одразу видно, який спосіб життя вона веде: хто стежить за собою, займається спортом, а хто зловживає алкоголем, курить, не висипається. ... докладніше