Статті

25 грудня 2013

Хто вбиває українців?

Україна у 2006 році ратифікувала Рамкову конвенцію з боротьби проти тютюну. Вона, зокрема, визначає, що підвищення тютюнових акцизів є одним з найефективніших шляхів скорочення споживання тютюну. В Україні завдяки підвищенню тютюнових акцизів та іншим заходам число курців, за даними Держстату, у 2008-2012 роках скоротилося з 10,1 млн до 8,35 млн осіб. ВООЗ визнала підвищення алкогольних акцизів одним з трьох найбільш дієвих заходів зменшення шкоди, пов’язаної з алкоголем.

докладніше

25 грудня 2013

Життєво важливий акциз

Україна у 2006 р. ратифікувала міжнародний договір — Рамкову конвенцію ВООЗ із боротьби проти тютюну — й зобов'язалася проводити таку податкову політику щодо тютюну, яка призводить до зниження його споживання. Це потребує щорічного істотного зростання ставок акцизу.
докладніше

14 листопада 2012

«Азійський тигр» бореться з курінням ...Україна та Гондурас — «проти»

12 листопада в Сеулі розпочала роботу П’ята конференція сторін (COP5) — країн підписантів Рамкової конвенції з боротьби проти тютюну (РКБТ). Кожні два роки делегати із 176 країн, які ратифікували РКБТ, збираються, щоб обговорити стан виконання Конвенції, затвердити нові рекомендації та регуляції, обговорити виклики в контролі над тютюном та наступні кроки.
докладніше

11 травня 2012

Подорож через призму тютюнового лобі

Що таке тютюновий лобізм, і яких форм він набуває в сучасному світі? Що криється за таємними рішеннями чиновників на користь міжнародних тютюнових корпорацій? Чи є шанс у сучасного світу повернутися на сто років назад, коли куріння тютюну ще не стало соціальною нормою, спричинивши страшну епідемію смертності (за оцінками ВООЗ, тютюн щорічно забирає п’ять мільйонів життів) від «тютюнових» хвороб?  докладніше

11 травня 2012

Який електорат кращий — який курить чи живий?

«Партія регіонів „скурює“ свій рейтинг?» — під такою назвою в DT.UA (№14, 2012 р.) було опубліковано колонку Ніни Григоренко. Очевидна мета публікації — призупинити дії нинішньої влади, спрямовані проти споживання тютюну жителями України. Кому вигідно — теж очевидно. Поява такої публікації вигідна, безумовно, тютюновій індустрії і, звісно, не горезвісному «національному виробникові», а транснаціональним тютюновим компаніям, які об’єдналися у спільній боротьбі за гроші з кишені українського курця. докладніше

02 квітня 2012

Чому успішність антитютюнових кампаній залежить від медіа?

Чому курити в Україні стало не модно? Олег Скрипка, Яна Клочкова, Ані Лорак, Денис Силантьєв, Григорій Чапкіс і сотня інших відомих зірок спорту, культури, кіно ще 2008 року підписали «Маніфест проти куріння» і цим деморалізували образ куріння та популяризували здоровий спосіб життя. Публічні висловлювання, донесені ЗМІ до мільйонів прихильників кумирів, — як, наприклад: «Куріння — це залежність, а я — за свободу» Олега Скрипки чи «Пасивне куріння — мазохізм для оточуючих» Яни Клочкової, — додають переконливості курцям відмовитися від цієї звички-хвороби, а молоді — не починати курити.Україна залишила групу країн-лідерів за поширеністю тютюнокуріння, перемістившись із четвертого місця на 24-е.
докладніше

01 листопада 2011

Тютюновий прецедент - підміна антитюнонового закону підтверджена. Що далі?

Депутати проти повної заборони реклами тютюну докладніше

31 жовтня 2011

Геть дим з ресторанів!

В Естонії, якщо людина в ресторані дістає сигарету, місцевим жителям зрозуміло: це іноземець, скоріш за все, з "дикунської" Росії. Тут не дозволяють курити не тільки в ресторані, але й на відстані трьох метрів від його дверей.
докладніше

21 вересня 2011

"Обслуга" тютюнових транснаціональних виробників чи "народні" депутати?

Україна в очікуванні історичного рішення у боротьбі з негативними наслідками тютюнокуріння: 22 вересня Верховна Рада має розглянути у другому читанні законопроект №5164 щодо заборони реклами, спонсорства та стимулювання продажу тютюнових виробів.
докладніше

14 вересня 2011

Українці стали жити довше - завдяки чи всупереч державним зусиллям?

Демографам та медикам ще треба дослідити, які саме фактори призвели до таких позитивних наслідків, проте хотілося б наголосити на одному з факторів, якій, безумовно, сприяв зменшенню смертності, а саме на скороченні поширеності куріння в Україні за останні роки.

докладніше

Зірки про куріння

Валерій Сараула

телеведучий

Валерій Сараула телеведучий «У дитинстві я теж пробував курити, але батьки одного разу помітили попіл і влаштували мені розборки. Я перестав і більше вже не курив. До речі, думаю, що батьки мають серйозно...... докладніше

Ігор Кондратюк

телеведучий, шоумен

Ігор Кондратюк телеведучий, шоумен «Я ніколи не палив і не мав такого бажання. Алкогольні напої я п’ю дуже рідко, не маю звички топити в них неприємності. Алкогольні напої я п’ю дуже рідко, не маю звички... докладніше