Головна / Медіа-центр / Прес-релізи / Прийняти антитютюнові законопроекти – вимога ЄС

Прийняти антитютюнові законопроекти – вимога ЄС

]]>Печать]]> E-mail

18 червня 2018

18 червня о 10:30 під Верховною Радою України відбулась акція коаліції “За вільну від тютюнового диму Україну”, де учасники закликали народних депутатів підтримати внесення у порядок денний антитютюнових законопроектів №2820 та №4030а.
bc6r9904.jpg

Законопроекти №2820 та №4030а за три роки так і не внесли на розгляд ВРУ у першому читанні, незважаючи на постійні подання Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я, а також численні листи підтримки від МОЗ, ВООЗ, лікарів та громадських організацій.

Окрім того, проект закону №2820 отримав підтримку від Уряду. “З огляду на те, що зазначеним законопроектом пропонується внести зміни до законодавства для приведення його у відповідність до вимог Директиви 2014/40/ЄС та Директиви 2003/33/ЄС, цей законопроект загалом підтримується Урядом України”, - про це написала у листі віце-прем’єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе. Також законопроект №2820 включено в список законопроектів у сфері європейської інтеграції України, які потребують невідкладного розгляду Верховною Радою України.

“Законопроект №2820 відповідає положенням Директиви 2014/40/ЄС, які вже успішно виконуються у Європейському Союзі ще з травня 2016 року, а також Рамковій конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну. Проте Верховна Рада майже за три роки з моменту реєстрації законопроекту так і не спромоглась розглянути його навіть у першому читанні. Законопроект №2820 відображає більшість важливих норм директиви та може бути доопрацьований в комітетах до другого читання. Молодь має право на рівний захист від тютюну, адже право на здоров’я не має кордонів”,- наголосила Лілія Олефір, виконавча директорка ГО “Життя”.

Так, законопроектом пропонуються такі зміни: впровадження заборони на ароматизовані сигарети, збільшення та оновлення графічних попереджень про шкоду куріння, запровадження заборони на продаж електронних сигарет дітям, розкриття складу тютюнових виробів, заборона реклами тютюну в Інтернеті.

Водночас законопроект №4030а також відповідає передовому європейському досвіду з боротьби проти тютюну і накладає заборону на викладку сигарет у вітринах магазинів, розширює перелік місць, де курити буде заборонено, удосконалює контроль на виконанням антитютюнового законодавства.

Фахівці з контролю над тютюном наголошують, що тютюнокуріння є однією із основних причин виникнення серцево-судинних, легеневих та онкологічних захворювань. Тому для збереження здоров’я українців, зокрема молодого покоління, важливо на державному рівні боротися з тютюновою епідемією.

Для контактної інформації: Оксана Тотовицька, +38 (063) 261 74 05, (044) 234 93 20,  Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script .


Зірки про куріння

Гайтана

співачка

Гайтана співачка «Мені здається, по жінці одразу видно, який спосіб життя вона веде: хто стежить за собою, займається спортом, а хто зловживає алкоголем, курить, не висипається. ... докладніше

Анастасія Мазур

ведуча програми «Факти» (ICTV)

Анастасія Мазур ведуча ICTV «Свого часу я поборола цю залежність, просто прокинувшись одного разу і сказавши «стоп». Відтоді жодного разу не пошкодувала і не поверталась до неї. Вважаю, що фрази « я не... докладніше