Головна / Медіа-центр / Новини / Тютюнові компанії приховано платять за публікації в соцмережах – результати дослідження

Тютюнові компанії приховано платять за публікації в соцмережах – результати дослідження

]]>Печать]]> E-mail

31 серпня 2018

Тютюнова індустрія знаходить нові й нові способи пропагування куріння. Так, тютюнові компанії приховано рекламують сигарети в таких соціальних мережах, як Instagram, Facebook і Twitter. Ця діяльність є частиною маркетингової стратегії у більш ніж 40 країнах, зокрема й в Україні, згідно із результатами нещодавно опублікованого дослідження. Неприбуткова організація Campaign for Tobacco-Free Kids та Netnografica LLC (американська компанія, що спеціалізується на онлайн-дослідженнях) оприлюднили ці результати 27 серпня 2018 року

_____1.png

Основні результати дослідження вказали на те, що тютюнові компанії платять молодим людям, які мають значну кількість інтернет-підписників, за онлайн просування  постів і фото з Marlboro, Lucky Strike та іншими брендами сигарет в соцмережах. Проте той факт, що подібні публікації є проплаченою рекламою, старанно приховується.

Тютюнові компанії дають чіткі вказівки щодо просування тютюнової продукції, наприклад,  для максимальної кількості переглядів потрібно публікувати «природні фотографії», які ніяким чином не нагадують рекламу бренду. Також лідери думок мають включати до своїх публікацій спеціальні хештеги, що просувають тему тютюну, наприклад, #NightHunters, #ForTheHunters. Такі хештеги в основному англомовні, а це вказує на те, що діяльність тютюнових компаній в соцмережах спрямована на глобальну аудиторію.

b3bebddb-9c49-4b08-9ecb-8fb112d27ac8.jpg

Подібні оманливі рекламні кампанії тютюнової індустрії у соціальних мережах були переглянуті понад 25 мільярдів разів у всьому світі, згідно з дослідженням.

Окрім того, прецедент чергової масштабної прихованої кампанії з просування сигаретних брендів у соцмережах детально описано в матеріалі The New York Times. Так, у статті наведено прямі приклади публікацій з прихованою рекламою сигарет.  

cd344707-bdb5-4da6-837c-9b9cf348a851.jpg

Результати даного дослідження стали основою для подання петиції проти чотирьох тютюнових компаній до Федеральної торгової комісії США (FTC). Авторами зазначеної петиції виступили Campaign for Tobacco-Free Kids, the American Cancer Society Cancer Action Network, the American Lung Association та інші організації. У петиції йдеться про, що Philip Morris International, British American Tobacco, Japan Tobacco International та Imperial Brands займаються оманливим маркетингом у соцмережах, який спрямований на молодь, що є порушенням федерального законодавства США.

Автори поданої петиції закликають FTC видати наказ, згідно з яким тютюнові компанії, що рекламують тютюнові вироби за допомогою проплачених публікацій у соціальних мережах, мають включати у пости хештеги #Sponsored, #Promotion або #Ad.

"Тютюнові компанії, які працюють в Україні заявляють, що їхня діяльність не орієнтована на дітей, проте результати даного дослідження вказують на протилежне. Прихована реклама сигарет присутня майже всюди: у фільмах, у соціальних мережах, у вітринах кіосків і біля кас у магазинах. Натомість спроби заборонити приховану рекламу сигарет в Україні наштовхуються на спротив тютюнових лобістів. Так, законопроект №4030а, який заборонить викладку сигарет в точках продажів, уже два роки навмисно не розглядається у Верховній Раді", - зазначила Лілія Олефір, виконавча директорка ГО «Життя».


Зірки про куріння

Андрій Доманський

телеведучий

Андрій Доманський телеведучий «Я почав курити на першому курсі інституту. До двадцяти п'яти років я запустив себе сильно зовні і в плані здоров'я. Я зрозумів, що в мене росте син, і замість того, щоб... докладніше

Сашко Положинський

співак, лідер гурту „Тартак”

Сашко Положинський співак, лідер гурту „Тартак” «Коли я був значно молодшим, я часом тягнув сигарету, а то й чийсь недопалок. За компанію. Підпадаючи під вплив оточення, перебуваючи у полоні хибних уявлень...... докладніше