Головна / Медіа-центр / Новини / Парламент планує звільнити Україну від реклами тютюну

Парламент планує звільнити Україну від реклами тютюну

]]>Печать]]> E-mail

18 вересня 2018

18 вересня біля Верховної Ради України відбувся брифінг народних депутатів та акція коаліції громадських організацій «За вільну від тютюнового диму Україну» на підтримку антитютюнового законопроекту №4030а. Це перший антитютюновий законопроект, який внесли на голосування за чотири роки роботи восьмого скликання Верховної Ради України.

bc6r1171.jpg

Законопроект пропонує запровадити норми щодо зменшення поширеності куріння в Україні та збереження здоров’я людей від згубного впливу тютюну. Ще в липні 2016 р. 19 народних депутатів із різних фракцій зареєстрували проект закону №4030а.

Метою законопроекту є забезпечення високого рівня захисту здоров'я людини, особливо дітей та молоді, а також виконання зобов'язань України відповідно до Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну.

bc6r1232.jpg

Так, законопроект пропонує заборонити рекламну викладку сигарет у магазинах, адже вітрини, де продають сигарети, оформлюють таким чином, щоб підвищити стимул до куріння та спонукати людей, особливо молодь, до вживання тютюнових виробів. Для цього застосовують підсвітки, спеціальну викладку пачок, розміщують сигарети на яскравому фоні поруч із цукерками на рівні дитячих очей, використовують збільшені пачки та великі цінники тощо.  Діти, котрі бачать яскраву викладку сигарети у магазинах, на 64%[1]  більш схильні почати курити. Тому законопроект передбачає заборону виставляти сигарети у вітринах. Таку ідею підтримує 68%[2] українців. Сигаретних викладок вже нема у Канаді, Ісландії, Великій Британії, Норвегії, Фінляндії, Ірландії, Хорватії, Білорусі, Росії, Австралії, Новій Зеландії, Непалі, Панамі, Кенії.

bc6r1250.jpg

Окрім того, автори хочуть дозволити органам місцевого самоврядування визначати додаткові громадські місця вільні від куріння. Наприклад, місцеві парки, пляжі, пішохідні вулиці.

Також планується повністю заборонити курити в гуртожитках, готелях, на вокзалах, в офісах. А штрафи за куріння в недозволених місцях збільшать до 340 грн.

Ще одна важлива норма – це надання повноважень Держпродспоживслужбі контролювати виконання антитютюнового законодавства і штрафувати за порушення.

Ці норми допоможуть зменшити поширеність куріння в Україні та запобігти 85 тисячам щорічних смертей українців від хвороб, спричинених споживанням тютюну.

 «Законопроект №4030а дозволить назавжди звільнити українські міста від сигаретної реклами, яка майорить з тютюнового кіоску. Окрім того, законопроект допоможе вдосконалити контроль за виконанням антитютюнового законодавства, яке було прийнято в попередні роки. Ми звертаємось до народних депутатів із проханням підтримати цей законопроект і прийняти рішення на користь здоров’я українців», - наголосила Лілія Олефір, виконавча директорка ГО «Життя».

Для контактної інформації: +38 (063) 261 74 05, (044) 234 93 20, Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script .

 


Зірки про куріння

Антон Равицький

ведучий програми «Ранок у Великому Місті» (ICTV)

Антон Равицький ведучий програми «Ранок у Великому Місті» (ICTV) "Головна шкода куріння - ілюзія. Ілюзія, що ви виглядаєте якось інакше, ілюзія, що ви чимось зайняті, що так розслабляєтеся або відволікаєтеся.... докладніше

Стас Шурінс

переможець третьої української «Фабрики зірок»

Стас Шурінс переможець третьої української «Фабрики зірок» «Сигарети в будь-якому випадку - це шкідливо. Перша реакція людини на дим - це кашель, адже легені не призначені для диму. Якщо скласти всі перекури,... докладніше