Головна / Медіа-центр / Новини / ВООЗ ЗАКЛИКАЄ АНДРІЯ ПАРУБІЯ ТА ДЕПУТАТІВ ПРИЙНЯТИ АНТИТЮТЮНОВИЙ ЗАКОНОПРОЕКТ №4030А

ВООЗ ЗАКЛИКАЄ АНДРІЯ ПАРУБІЯ ТА ДЕПУТАТІВ ПРИЙНЯТИ АНТИТЮТЮНОВИЙ ЗАКОНОПРОЕКТ №4030А

]]>Печать]]> E-mail

02 жовтня 2018

27 вересня Представництво Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні надіслало Голові Верховної Ради України Андрію Парубію лист підтримки законопроекту № 4030а.
file5bb23b7b0ad08.png

У своєму листі Керівник Представництва ВООЗ в Україні Марте Еверард зазначила, що вітає успіх України у реалізації Рамкової конвенції Всесвітньої організації охорони здоров'я із боротьби проти тютюну. Так, завдяки звільненню місць громадського харчування від тютюнового диму, забороні реклами та спонсорства тютюнових виробів, введенню графічних попереджень на сигаретних пачках, а також підвищенню акцизів на тютюн поширеність куріння в Україні серед дорослих за останні 7 років зменшилась на 20%.

Враховуючи такі досягнення України у сфері контролю над тютюном, ВООЗ закликає ВРУ та Андрія Парубія до подальших кроків щодо заборони прихованої реклами тютюну, зазначаючи, що вона має чи не найсуттєвіший вплив на свідомість потенційних курців. Так, згідно з результатами Глобального опитування молоді щодо вживання тютюну, проведеного в Україні в 2017 році, майже 15% відсотків 13-15-річних підлітків вживають тютюнові вироби, а майже 50% опитаних дітей хоча б раз пробували курити. Більш того, 52% учасників опитування були жертвами пасивного куріння в публічних місцях, а 62,5% дітей зазначили, що бачили рекламну викладку сигарет у точках продажу.

Таким чином ВООЗ наголошує, що для вирішення проблеми куріння в громадських місцях та прихованої реклами тютюну необхідно прийняти законопроект №4030а, який містить норми, рекомендовані Рамковою конвенцією ВООЗ із боротьби проти тютюну та її Керівними принципами. Законопроект впровадить заборону на викладку сигарет у вітринах магазинів, розширить перелік місць, де курити буде заборонено, удосконалить контроль над виконанням антитютюнового законодавства.

“ВООЗ рекомендує заборонити викладку тютюну в точках продажу та захистити дітей від пасивного куріння на законодавчому рівні. Ми повністю підтримуємо антитютюновий законопроект №4030а та готові допомогти будь-яким можливим способом”, – зазначено у листі.

Законопроект внесено у порядок денний на 2 жовтня для розгляду парламентом у першому читанні.

Нагадаємо, що документ також отримав схвальну оцінку від МОЗ, Світового банку, Реанімаційного пакету реформ та європейських організацій з контроль над тютюном.

Ознайомитися з оригіналом листа можна тут

 

 Для контактної інформації: Дмитро Купира, менеджер з адвокації ГО «Життя»,

 (044) 234 93 20, Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script


Зірки про куріння

Анфіса Чехова: Від цигаркового диму починає паморочитися в голові.

телеведуча

Анфіса Чехова телеведуча Тому що особисто я приходжу в ресторан, щоб поїсти, отримати задоволення від приготовленої страви. І не хочу згодом «пахнути», як попільничка. ... докладніше

Святослав Вакарчук

лідер гурту «Океан Ельзи»

Святослав Вакарчук лідер гурту «Океан Ельзи» «Так сталося, що мене ця шкідлива звичка оминула. І коли мої друзі-курці мене запитують: «Ти що, ніколи не курив?», а я відповідаю: «Ні», вони кажуть: «Молодець!... докладніше