Головна / Медіа-центр / Новини / ДЕПУТАТИ ОТРИМАЛИ ТЮТЮНОВУ ЯЛИНКУ ЗА БЕЗДІЯЛЬНІСТЬ

ДЕПУТАТИ ОТРИМАЛИ ТЮТЮНОВУ ЯЛИНКУ ЗА БЕЗДІЯЛЬНІСТЬ

]]>Печать]]> E-mail

07 грудня 2018

7 грудня 2018 р. біля Верховної Ради України громадська організація «Життя» спільно з партнерами висловила протест проти бездіяльності парламенту у розгляді антитютюнових законопроектів №4030а та №2820
first.jpg

грудня 2018 р. біля Верховної Ради України громадська організація «Життя» спільно з партнерами з коаліції «За вільну від тютюнового диму Україну» провели акцію-перформанс, на якій висловили протест проти бездіяльності Парламенту у розгляді антитютюнових законопроектів №4030а та №2820.

Верховна Рада VIII скликання за понад 4 роки своєї роботи не спромоглася розглянути жодного законопроекту про захист людей від шкідливого впливу тютюну. За цей час тютюнова індустрія розгорнула широкомасштабну агресивну маркетингову кампанію, націлену на дітей та молодь, для залучення нових курців.

lilia2.jpg

«Законопроект 4030а захистить дітей та молодь від маніпулятивної  викладки тютюну. Дослідження свідчать, що юнацтво, яке наражається на рекламну викладку сигарет у магазинах, має на 64% більший ризик почати курити», – розповіла Лілія Олефір, виконавча директорка ГО «Життя».

Для залучення молодого покоління до куріння використовують рекламну викладку сигарет, їх розміщують на рівні очей дитини, щоб сигарети було зручно розглядати; продають ароматизовані сигарети зі смаковими добавками та ароматизованими капсулами; вільно рекламують та продають електронні сигарети неповнолітнім.

«За чинним українським законодавством немає обмежень щодо продажу неповнолітнім електронних сигарет та наповнювачів до них, у тому числі нікотинових. Тютюнова індустрія користується цією законодавчою прогалиною. Проте, відповідно до рекомендацій ВООЗ, Україна має встановити чіткі законодавчі обмеження щодо обігу та вмісту електронних сигарет», – зазначив Петро Король, юрист Центру демократії та верховенства права.

Понад 18% дітей віком 13-15 років  постійно курять електронні сигарети в Україні. Виправити цю ситуацію та захистити дітей від куріння електронних сигарет зможе законопроект №2820. Проте за понад 3 роки парламент не розглянув його попри рекомендацію профільного Комітету з питань охорони здоров’я.

dmytro1.jpg

Дмитро Купира, координатор з адвокації ГО «Життя» зауважив, що: «Тютюнове лобі у Верховній Раді має безпосередній вплив на ключових гравців. Саботаж розгляду антитютюнових законопроектів грає на руку виключно тютюновій індустрії, яка в цей час залучає нових курців. Щороку від хвороб, викликаних курінням, помирає 85 тисяч громадян, більшість з них були курцями, а це означає, що стільки ж нових людей тютюнові корпорації мають підсадити на нікотинову залежність для збереження своїх доходів».

Учасники закликали депутатів Верховної Ради і зокрема спікера парламенту Андрія Парубія якнайшвидше розглянути антитютюнові законопроекти №4030а та №2820.

oleh_musiy.png

Для контактної інформації: Дмитро Купира, координатор з адвокації ГО «Життя», (044) 234 93 20,  Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script .


Зірки про куріння

Світлана Лобода

співачка

Світлана Лобода співачка «Я не курю і відучую курити всю свою команду. У мене це успішно виходить. Я вважаю, що це дуже шкідливо для здоров'я. ... докладніше

Лілія Ребрик

телеведуча

Лілія Ребрик телеведуча «Я ніколи не курила. У театральному інституті в моєму першому етюді я мала курити. І ось на генеральній репетиції мій керівник кричить: «Ну давай, починай курити!». ... докладніше