Головна / Медіа-центр / Новини / Голови фракцій закликають Парубія розглянути антитютюновий законопроект №4030а

Голови фракцій закликають Парубія розглянути антитютюновий законопроект №4030а

]]>Печать]]> E-mail

06 травня 2019

6 травня голови парламентських фракцій та комітетів звернулися до Голови Верховної Ради України Андрія Парубія з проханням розглянути антитютюновий законопроект №4030а напередодні Всесвітнього дня без тютюну, який відзначається 31 травня.

halloween_masquerade_ball_1.jpg

Серед підписантів голова фракції «Блоку Петра Порошенка» Артур Герасимов, голова фракції «Народного фронту» Максим Бурбак, голова фракції «Самопомочі» Олег Березюк,  а також голова Комітету з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець, голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко та народний депутат Ігор Луценко.

У листі депутати наголошують на необхідності посилення антитютюнового законодавства та закликають Андрія Парубія внести законопроект №4030а у прохідну частину пленарного засідання Верховної Ради України у пленарний тиждень 28-31 травня 2019 року. Народні депутати вважають ці дати більш ніж доречними, адже 31 травня Україна відзначатиме Всесвітній день без тютюну.

«Важливість прийняття законопроекту №4030а обумовлена необхідністю захистити громадян України від будь-яких проявів реклами та стимулювання продажів тютюнових виробів у відповідності до Керівних принципів Статті 13 Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну. Адже яскраво оформлені вітрини із тютюном спрямовані, у першу чергу, на залучення дітей до куріння», зазначено у листі.

Нагадаємо, що законопроект №4030а пропонує врегулювати прогалини, що існують в антитютюновому законодавстві. Згідно з цим законопроектом, забороняється видиме розміщення сигарет у вітринах магазинів, також передбачається збільшення кількості вільних від тютюнового диму громадських місць: буде повністю заборонено курити в гуртожитках, на вокзалах та в усіх підприємствах. А Держпродспоживслужба отримає повноваження контролювати виконання антитютюнового законодавства.

Законопроект №4030а готовий до розгляду у першому читанні: 12 квітня 2017 р. профільний Комітет з питань охорони здоров’я одноголосно рекомендував законопроект №4030а від 19.07.2016 р. для прийняття Верховною Радою України у першому читанні.

img_1393.jpg

Для контактної інформації: Тотовицька Оксана, медіа-координатор Українського центру контролю над тютюном ГО «Життя», +38(063) 261 74 05, (044) 234 93 20,  Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script .


Зірки про куріння

Стас Шурінс

переможець третьої української «Фабрики зірок»

Стас Шурінс переможець третьої української «Фабрики зірок» «Сигарети в будь-якому випадку - це шкідливо. Перша реакція людини на дим - це кашель, адже легені не призначені для диму. Якщо скласти всі перекури,... докладніше

Григорій Чапкіс

заслужений артист України, танцмейстер Віденських балів

Григорій Чапкіс заслужений артист України, танцмейстер Віденських балів «Я хочу звернутися до всіх діячів мистецтва: менше пропагандуйте! Я можу зрозуміти кадр, у якому сигарети необхідні, - ну, солдати... докладніше