Головна / Медіа-центр / Новини / Верховній раді не вдалось заборонити рекламу сигарет у магазинах

Верховній раді не вдалось заборонити рекламу сигарет у магазинах

]]>Печать]]> E-mail

15 травня 2019

14 травня під Верховною Радою України відбулась акція народних депутатів, лікарів, представників ГО «Життя» та коаліції “За вільну від тютюнового диму Україну”.
 
img_7172.jpg

Учасники закликали парламентарів прийняти антитютюновий законопроект №4030а. Проте під час голосування народні депутати не дали достаньої кількості голосів, щоб підтримати цей законопроект у першому читанні. «За» проголосувало 157 народних депутатів, «проти» – 1, не голосувало – 160[1].

Законопроект пропонував прибрати сигаретні викладки із вітрин магазинів та посилити захист людей від пасивного куріння у громадських місцях. Серед авторів – 19 народних депутатів – представників усіх парламентських фракцій, серед них: О. Богомолець, О. Мусій, П. Унгурян, К. Іщейкін, Г. Гопко, Т. Острікова, М. Головко, І. Луценко, О. Корчинська, Д. Білоцерковець, Ірина Луценко, О. Юринець, О. Кириченко, Р. Романюк, І. Сисоєнко, А. Романова, Т. Бахтєєва, Ю. Мірошниченко.

img_7382.jpg

Серед нововведень, які пропонував законопроект №4030а:

-          заборона на рекламу сигарет у магазинах (зникнуть сигаретні викладки із вітрин);

-          повне звільнення офісів, підприємств, готелів, гуртожитків та вокзалів від тютюнового диму;

-          відновлення перевірок закладів ресторанного господарства, де порушують закон і курять;

-          надання права органам місцевого самоврядування додатково визначати місця вільні від куріння;

-          встановлення уніфікованого штрафу фізичним особам за куріння в заборонених місцях – 340 грн.

 Цей проект закону дозволив би виправити ряд недоліків в чинному законодавстві, які тютюнові компанії та недобросовісні приватні підприємці навчилися обходити впродовж останніх років.

 Законопроект 4030а відповідав Керівним принципам Рамкової Конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну. Україна ратифікувала Конвенцію ще в 2006 році й зобов’язалась виконувати.

 Законопроект також відображав вимоги українського суспільства. Згідно з останнім дослідженням КМІС[2], 84% українців хочуть, щоб у магазинах заборонили виставляти сигарети на відкритих полицях. А 86% людей виступають за розширення громадських місць, вільних від куріння.

 Станом на 2019 рік 24% дорослих є щоденними курцями (42% чоловіків і 9% жінок) і ще 2% дорослих курять час від часу.  Фахівці з контролю над тютюном наголошують, що тютюнокуріння є однією з основних причин виникнення серцево-судинних, легеневих та онкологічних захворювань, внаслідок чого помирає 85 тисяч людей щороку. Тому для збереження здоров’я українців, зокрема молоді, важливо на державному рівні боротися з тютюновою епідемією.

 

img_7211.jpg

«31 травня весь світ відзначає Всесвітній день без тютюну, тому було б символічно, щоб українці відзначили цей день новими перемогами у боротьбі за здоров’я людей.  народних депутатів прийняти законопроект №4030а, щоб попередити куріння і залежність від нікотину, адже 90% людей починають курити ще в дитячому віці», - наголосила Лілія Олефір, виконавча директорка ГО «Життя».

Експерти Центру громадянського представництва «Життя» закликають народних депутатів у подальшому все ж прийняти норми для зменшення поширеності куріння.

 

Для контактної інформації: +38 (063) 261 74 05, (044) 234 93 20, Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script .

 


Зірки про куріння

Валерій Сараула

телеведучий

Валерій Сараула телеведучий «У дитинстві я теж пробував курити, але батьки одного разу помітили попіл і влаштували мені розборки. Я перестав і більше вже не курив. До речі, думаю, що батьки мають серйозно...... докладніше

Інна Цимбалюк

«Міс Україна-Всесвіт 2006», ведуча популярного шоу «Танцюю для тебе»

Інна Цимбалюк «Міс Україна-Всесвіт 2006», ведуча шоу «Танцюю для тебе» «Я би просто побажала, щоб люди уявляли, що саме відбувається з їхніми тілами, коли вони курять або напиваються. Треба просто почитати... докладніше