Головна / Медіа-центр / Новини / Електронні сигарети, системи для нагрівання тютюну та кальяни: що варто знати?

Електронні сигарети, системи для нагрівання тютюну та кальяни: що варто знати?

]]>Печать]]> E-mail

15 липня 2019

Вплив альтернативних способів куріння на здоров'я не до кінця вивчений, тому багато медичних працівників недостатньо проінформовані про ризики, які таяться за вживанням електронних сигарет чи кальянів. Задля розв'язання цієї проблеми було розроблено буклет "Електронні сигарети, системи для нагрівання тютюну та кальяни: що варто знати?" у форматі короткого огляду для медиків.
115.jpg

Буклет розроблено в межах ініціативи, яку впроваджує громадська організація «Центр громадянського представництва «Життя» в рамках спільного проекту Міністерства охорони здоров’я України та Всесвітньої організації охорони здоров’я «Неінфекційні захворювання (НІЗ): профілактика та зміцнення здоров’я в Україні» за підтримки ДУ "Центр громадського здоров'я МОЗ України" та фінансової підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва. 

Буклет містить інформацію про електронні сигарети, системи для нагрівання тютюну та кальяни. Наведено короткий опис цих продуктів, інформацію про їхні особливості, вплив на здоров’я, а також ризики, пов’язані із вживанням; надано рекомендації для медичних працівників щодо того, як говорити з пацієнтами про використання цих продуктів. Наведена у буклеті інформація ґрунтується на даних та рекомендаціях Всесвітньої організації охорони здоров’я, Міжнародного Союзу із боротьби з туберкульозом та легеневими захворюваннями (the UNION), Європейського Респіраторного Товариства (ERS), Кампанії за майбутнє дітей без тютюну (CTFK) та інших міжнародних провідних організацій, що працюють у сфері контролю над тютюном. Окрім того, враховано результати незалежних досліджень щодо впливу, електронних сигарет, систем для нагрівання тютюну та кальянів на здоров’я тим, хто їх вживає та знаходиться поруч.

Матеріали підготували:

Стойка О. О. − кандидат медичних наук, головний лікар Київського міського центру здоров’я.

Грузєва Т. С. – доктор медичних наук, професор, академік АН ВО України, завідувач кафедри соціальної медицини та громадського здоров’я Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця.

Римаренко К. П. – завідувач відділу з профілактики споживання тютюну та алкоголю ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України».

Скачати буклет можна за посиланням.


Зірки про куріння

Ігор Кондратюк

телеведучий, шоумен

Ігор Кондратюк телеведучий, шоумен «Я ніколи не палив і не мав такого бажання. Алкогольні напої я п’ю дуже рідко, не маю звички топити в них неприємності. Алкогольні напої я п’ю дуже рідко, не маю звички... докладніше

Анфіса Чехова: Від цигаркового диму починає паморочитися в голові.

телеведуча

Анфіса Чехова телеведуча Тому що особисто я приходжу в ресторан, щоб поїсти, отримати задоволення від приготовленої страви. І не хочу згодом «пахнути», як попільничка. ... докладніше