Професійна допомога у припиненні тютюнокуріння
15 липня 2019

У виданні наведено інформацію про вплив куріння на організм людини, причини для відмови від куріння, підходи до консультування пацієнтів, які не готові відмовлятися від куріння зараз, а також тих, хто готовий зробити це вже або найближчим часом; надано інформацію про медикаментозну допомогу у припиненні куріння. Буклет розраховано на медичних працівників, насамперед, первинної ланки.
Буклет розроблено в межах ініціативи, яку впроваджує громадська організація «Центр громадянського представництва «Життя» в рамках спільного проєкту Міністерства охорони здоров’я України та Всесвітньої організації охорони здоров’я «Неінфекційні захворювання (НІЗ): профілактика та зміцнення здоров’я в Україні» за підтримки ДУ «Центр громадського здоров'я МОЗ України» та фінансової підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва. Наведена у буклеті інформація ґрунтується на підходах Всесвітньої організації охорони здоров’я та відповідає рекомендаціям Міністерства охорони здоров’я України, зокрема наказам МОЗ України №601 від 03.08.2012р. «Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при припиненні вживання тютюнових виробів» і №746 від 26.09.2012р. «Про затвердження Методичних рекомендацій для медичних працівників закладів охорони здоров’я з надання лікувально-профілактичної допомоги особам, які бажають позбутися залежності від тютюну».
Матеріали підготували:
Стойка О.О. − кандидат медичних наук, головний лікар Київського міського центру здоров’я.
Грузєва Т.С. – доктор медичних наук, професор, академік АН ВО України, завідувач кафедри соціальної медицини та громадського здоров’я Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця.
Римаренко К.П. – завідувач відділу з профілактики споживання тютюну та алкоголю ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України».
Скачати буклет можна за посиланням.
