Головна / Медіа-центр / Новини / Фейкова нагорода TOP Employer для тютюнових компаній

Фейкова нагорода TOP Employer для тютюнових компаній

]]>Печать]]> E-mail

06 березня 2020

Компанія JTI (Джапан Тобакко Інтернешнл) Україна повідомила, що нещодавно її було визнано роботодавцем № 1 в Україні. Компанія отримала міжнародну сертифікацію TOP Employer 2020, яку надає Міжнародний Інститут кращих роботодавців.
__1.jpg

Згідно з повідомленням JTI Україна, «Міжнародний інститут проводить аналіз усіх заходів, які використовує компанія для залучення та збереження талантів, та визначає найкращих роботодавців в усьому світі». На сайті TOP Employers Institute[1] повідомляють, що ця організація була заснована 25 років тому і сертифікує кращих роботодавців у 119 країнах світу, а також наводять перелік кращих роботодавців у кожній з цих країн.

В Україні лише шість компаній отримали вищезгадану сертифікацію[2], серед яких три тютюнових компанії: Брітіш-Амерікен Тобакко Україна[3], Філіп Морріс Україна[4] та JTI Україна. Але хіба можливо, що лише шість українських компаній надають своїм працівникам пристойні умови роботи?

Які ж компанії стали кращими роботодавцями в інших країнах та отримали сертифікацію TOP Employers Institute? Їх небагато, наприклад, в Азербайджану та Білорусі – лише по одній сертифікації, у Вірменії, Словенії, Алжиру, Тунісу, Ірану, Лівану – по дві; в Йорданії – три. І всі ці обрані компанії – виключно тютюнові корпорації. У Грузії та Молдові також знайдено по три «кращих роботодавця», але по два з них знов-таки тютюнові компанії. Очевидно, що навіть у країнах, які розвиваються, є перелік інших компаній, здатних забезпечити пристойні умови праці. У Данії також налічується всього 7 «кращих роботодавців», 2 з яких – тютюнові компанії; в Ірландії – лише 9 (з них 3 тютюнових); у Швейцарії – лише 15 (з них 4 тютюнових). Важко уявити, що в цих трьох розвинених країнах немає інших відповідальних роботодавців. Зрозуміло, що компаній, що мають чудову репутацію роботодавця, там тисячі, і їм не треба витрачати чималі гроші на придбання «сертифікації» TOP Employers Institute, як це роблять тютюновики. Таким чином можна зробити висновок, що нагорода створена спеціально для «відбілення» репутації тютюнових компаній у різних країнах світу.

Так, тютюнові компанії вкладають величезні кошти в покращення свого іміджу, проте це навряд чи їм допоможе. Адже їхню репутацію перш за все визначає напис, який міститься на кожній пачці сигарет: «Куріння вбиває». І якби існував міжнародний інститут, який надавав би компаніям нагороду «Top Killer», то тютюновики отримали б її цілком заслужено.

Для контактної інформації: +380508565665, lilia@center-life.org


Зірки про куріння

Ані Лорак

співачка

Ані Лорак співачка «Я глибоко переконана, що люди, які ведуть нездоровий спосіб життя, не здатні досягти успіху. Точніше, вони можуть досягти успіху на один день, але утримати його – для цього має бути... докладніше

Маша Єфросініна

телеведуча

Маша Єфросініна телеведуча «Нещодавно я зі своєю чотирирічною донькою зайшла пообідати в ресторан. Маленька сама відразу попросила хостес провести нас до залу, де не курять. На жаль, один чоловік у цьому... докладніше