Головна / Коаліція / Досягнення

Досягнення

]]>Печать]]> E-mail

08 листопада 2011

Аналізуючи пройдений шлях, ми можемо відверто заявити, що продуктивна діяльність членів Коаліції має важливі для України досягнення. Нещодавно Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) оприлюднила Третій Звіт щодо глобальної тютюнової епідемії, згідно з яким Україна з 4 місця в світі за поширеністю куріння перемістилася на 29 місце.

«Підсумовуючи досягнення України у подоланні негативних наслідків тютюнокуріння, можна визначити, що досягнуто значного прогресу у зупиненні тютюнової епідемії в нашій країні. В 2005 році щоденно курило 62% чоловіків і 17% жінок. В 2010 році ці показники становлять 45% серед чоловіків та 9% серед жінок», - зауважує Микола Поліщук, голова Коаліції «За вільну від тютюнового диму Україну», автор першого антитютюнового закону, ухваленого Верховною Радою 2005 року.

Скорочення поширеності куріння стало одним із факторів зменшення смертності, яке спостерігається в Україні за останні кілька років.
Саме завдяки активності засновників Коаліції та її членів Україна ратифікувала 2006 року Рамкову Конвенцію ВООЗ із боротьби проти тютюну. Скорочення поширеності куріння досягнуто завдяки втіленню в Україні запропонованих Рамковою конвенцією із боротьби проти тютюну (РКБТ) заходів, таких як підвищення тютюнових податків, заборона реклами сигарет на зовнішніх носіях, поступове звільнення робочих та громадських місць від тютюнового диму, запровадження текстових попереджень на тютюнових упаковках, залучення фахівців різних спеціальностей, лікарів, економістів, правників, духовенства та відомих зірок до боротьби ( Маніфест відомих українців проти куріння). Завдяки вищезгаданим заходам, дуже часто здійсненим державою під тиском членів Коаліції, тютюнову епідемію в нашій країні вдалося зупинити. Успішність України в контролі над тютюном Світовий досвід демонструє, що особливо важливим в контролі над тютюном є єднання всього суспільства, урядового та неурядового сектору

З 2012 року на пачках сигарет з'являться фотоілюстрації наслідків тютюнокуріння. Цей анти тютюновий ефективний захід, який тривалий час блокувало тютюнове лобі, теж вдалося добитися завдяки об'єднанню зусиль різних організацій, підтримці міжнародної спільноти. Також громадськість чекає на підпис Президентом закону про обмеження багатьох видів реклами тютюну і відповідно за шість місяців після підписання реклами уже не буде в друкованих ЗМІ, в Інтернеті (крім сайтів для дорослих), промоакції та лотереї будуть заборонені.

Стратегічним напрямком діяльності Коаліції на 2012 рік стане захист населення від негативного впливу тютюнового диму в громадських місцях, включаючи кафе, бари, ресторани, що є робочими місцями для працівників закладів громадського харчування, які протягом всього дня змушені вдихати токсичні речовини. Реалізація цієї ініціативи вимагає законодавчих змін, впровадження яких, безумовно, вплине на зменшення поширеності тютюнокуріння та смертність людей.