Головна / Зірки проти куріння / Анфіса Чехова: Від цигаркового диму починає паморочитися в голові.

Анфіса Чехова: Від цигаркового диму починає паморочитися в голові.

]]>Печать]]> E-mail
chehova.jpg

Анфіса Чехова

телеведуча

Її ім'я почали нерозривно пов'язувати з інтимними стосунками після виходу програми «Секс з Анфісой Чєховой», хоча це, за словами телеведучої, лише відлякує чоловіків. Україну Анфіса підкорила насамперед танцювальною майстерністю в шоу «Танці з зірками» та кулінарним інтелектом у програмі «МастерШеф». «Газета» поцікавилася в А. Чеховой її дитинством, взаєминами з чоловіками, про те, що їй подобається, а що ні у своєму характері, чому вона підтримує ідею цілковитого звільнення від цигаркового диму ресторанів і кафе в Україні. 


- Ким ви мріяли стати?

- Завжди хотіла бути творчою особистістю, мені подобалося грати. З дитинства казала мамі: «Жодного дня не працюватиму за тією професією, яка мені не подобається. Робитиму тільки те, що до душі». Сама вирішувала, де вчитися, чим займатися, ким працювати. Тож батьки на мене ніколи не тиснули. Завжди чітко знала, чого хочу, - такий характер.

- Ким ви були в класі - лідером чи «самою по собі»? Як навчалися?

- Школу я не любила. Взагалі не люблю все, що стосується «від дзвінка до дзвінка» та зобов'язує бути такими, як усі, та не виділятися. З учителями траплялися суперечки, я наполягала на власній думці, навіть якщо вона не відповідала загальноприйнятій. Одного разу мене вигнали з уроку тому, що відмовлялася співати «Ми піонери, діти робочих», оскільки робочих у моїй сім'ї не було. А іншого разу в моєму щоденнику написали «Ламала стіну в коридорі», хоча насправді просто перестукувалася з подружкою через фанерну перегородку. Внаслідок складних стосунків з учителем мені довелося навіть перейти в іншу школу. З однокласниками, навпаки, взаємини були добрими. Не була гидким каченям, зав­жди мала подружок, мене любили хлопчики. Сказати, що була королевою класу, не можу, зазвичай ними стають дівчатка зі стандартнішими зовнішніми даними. А я завжди була шибеником і заводилою.

- Чи вплинуло на життя й особисті стосунки те, що після успіху програми «Секс з Анфісой Чєховой» ваше ім'я почали нерозривно пов'язувати з поняттям «секс»?

- Помітила, що чоловіки почали дивитися на мене з побоюванням. Мабуть, боялися виявитися не на висоті. Навіть смішно, чесне слово! Мене вважають секс-гуру, хоча насправді це не так. Я не лікар, не психолог і не сексолог. Не здатна професійно допомогти людині, якщо їй насправді потрібна допомога. Можу лише щось порадити на основі досвіду - свого, а також друзів і подруг.

- Чому ваші серйозні стосунки з чоловіком зайшли в глухий кут і ви розлучилися? Який урок отримали з цієї ситуації та яку пораду могли б дати іншим?

- Багато збагнула та можу порадити: зважайте на те, що чоловіків приваблюють впевнені, щасливі жінки, які люблять і цінують себе. Дуже часто жінки люб­лять батьків, чоловіка, дітей, собачку, роботу, якісь свої інтереси, словом, будь-кого та будь-що, тільки не себе. А треба любити, приймати, слухати, балувати себе, робити те, що до душі, виглядати так, як подобається, поводитися так, як хочеться.

- Що вам до вподоби у вашому характері, а що ні?

- Я - сильна, цілеспрямована людина. Намагаюся стати цілком гармонійною особистістю, хоча це не так просто. Чесно визнаю свій недолік - лінь.

- Які прості речі дарують вам задоволення?

- Сонце, море, коли з моїми близькими все добре, в їхньому житті відбуваються радісні події. Мій собачка Тіффані - коли дивлюся на нього, завжди усміхаюся.

- Що робите, коли у вас поганий настрій? Як позбуваєтеся стресу?

- Порятунок від стресу для мене - це відпочинок у теплих краях або шопінг. А краще все відразу. Нещодавно повернулася з Балі - ось, де справжній рай. Масаж, спа, сонце і білий пісок - найкращі ліки від поганого настрою.

- Розкажіть про особисте життя. Чи вільне серце Анфіси?

- Нині моє серце не вільне, однак із забобонних міркувань не розповідаю про свої стосунки.

- Як вам танцювалося в Києві?

- Погодилася на участь у передачі «Танці з зірками», щоб отримати задоволення від танцю, партнера, ефірів, опанувати нові рухи, що, власне, і робила. Не приховую, незважаючи на те, що це рішення було дуже зваженим й обдуманим, участь у проекті була для мене складною в емоційному плані. Проте тепер згадую «Танці з зірками» із вдячністю: здобула хороший досвід, багато чому навчилася.

- До програми «МастерШеф» готувалися спеціально чи вже мали знан­ня з кулінарії?

- Ідея шоу «МастерШеф» сподобалася мені відразу, до куховарства завжди ставилася з великою повагою й інтересом, це моє хобі. Полюбляю готувати, однак роблю це рідко. Оцінюють мої кулінарні здібності друзі. Річ у тім, що для себе практично не готую, не вистачає часу, тому найчастіше обідаю та вечеряю не вдома. Втім, коли запрошую гостей, із задоволенням готую для них щось смачненьке. Нещодавно освоїла приготування мексиканської страви фахітос, яка отримала багато позитивних відгуків.

- Яке враження у вас склалося від Києва й України? Уже з'явилися улюб­лені місця?

- Мені взагалі дуже подобається в Україні, в Київ я закохалася, як-то кажуть, із першого погляду. Тоді подумала, що хотіла б тут попрацювати, - і мої мрії здійснилися. В українській столиці дуже приємний клімат. Він м'якіший, аніж у Москві, мені це до вподоби. Ще стала прихильницею української кухні. У мене є улюблені заклади, де готують чудові національні страви. Борщ, звичайно, поза конкуренцією, замовляла його постійно. Трохи розчарували українські магазини. Зазвичай повертаюся з шопінгу з безліччю пакетами. А в Києві все обмежувалось однією-двома покупками, що для мене рідкість.

- В одному з інтерв'ю ви казали, що курили дев'ять років! Утім кинули... Чи курите нині?

- Уже давно позбулася цієї шкідливої звички. Кинула після неприємного випадку: я знепритомніла в супермаркеті, викуривши кілька цигарок. Отямившись, усвідомила, як це соромно та жахливо - зомліти в громадському місці. Опісля відмовилася від куріння. Сама, без допомоги психологів, пластирів і нікотинових жуйок. Потрібно просто переконати себе та зрозуміти, що дійсно більше не хочеш курити. Життя помітно змінюється на краще: одяг не смердить, не паморочиться в голові, гос­тріше відчуваєш всі запахи, стан шкіри поліпшується.

- Як ставитеся до того, що в українських ресторанах часто накурено, оскільки не діє закон про поділ на зони для курців і некурців?

- Коли приходила в ресторан, мене запитували, в якому залі волію сидіти. Звичайно, таке траплялося не завжди. І після чергового відвідування ресторану ще довго відчувала, що одяг і волосся ввібрали цигарковий дим. Тому з нетерпінням чекаю, коли в таких закладах зовсім заборонять курити.

- Чи заважає, на вашу думку, цигарковий дим повноцінно насолодитися ароматом страви?


- Коли курила, мені нічого не заважало. Коли зустрічалася з подругою, вона просила мене не курити, хоча би поки їмо. Їй одразу ставало погано. Тоді не розуміла такої поведінки, але втримувалася від куріння. Тепер, коли позбулася цієї звички, то розумію, як це гидко, коли поруч із тобою сидять курці. Мені це не заважає відчувати смак їжі - просто огидно.

- Як ставитеся до ініціативи цілком очистити ресторани від тютюнового диму?

- Повністю «за». Тому що особисто я приходжу в ресторан, щоб поїсти, отримати задоволення від приготовленої страви. І не хочу згодом «пахнути», як попільничка. Крім того, від цигаркового диму починає паморочитися в голові.

- Чи маєте в Києві улюб­лений ресторан? Чи відвідуєте ті, де курять?

- Мені до вподоби багато ресторанів. Люблю різну їжу й обираю заклади, де готують страви певної кухні. Відвідую і ті, де курять. Що вдієш, якщо це роблять практично скрізь?

- Як відомо, в залах для курців потерпають не тільки відвідувачі, яких «обкурюють», а й офіціанти, бармени, яким доводиться 8-12 годин вдихати шкідливий тютюновий дим. Чи вважаєте це проблемою?

- Переконана, що найбільша проблема - у самого курця. Він залежний від звички, схожої на наркотичну. Тому негараздів самому собі створює значно більше, ніж оточуючим. Щодо барменів та офіціантів, то вважаю, що людина не працюватиме там, де їй погано, некомфортно тощо. Ніколи не змогла би бути працівницею бару або нічного клубу. Якщо люди там працюють, отже, для них ця робота прийнятна з усіма недоліками.

- Як зробити так, щоб молодь не починала курити?

- Мені здається, що для молоді дуже велике значення має критерій «модно». Молоді особи мають лідерів, кумирів. Якщо з їхньою допомогою через засоби масової інформації донести меседж, що курити - це не модно, вдасться зменшити кількість курців серед молоді. Наприклад, коли я навчалася в школі, куріння вважали немодним. І на тих небагатьох хлопців, які мали цю звичку, всі дивилися осудливо. Нині молодь бачить своїх кумирів на фотографіях, у відеороликах із цигарками в зубах, читає про це їхнє захоплення в інтерв'ю. Про яку пропаганду здорового способу життя можна говорити?

Розмовляла Христина Слюсарчук

Джерело: Львівська газета