Головна / Медіа-центр / Прес-релізи / «Рок-музиканти за музику без куріння в закладах відпочинку: нічних клубах, пабах, барах, ресторанах»

«Рок-музиканти за музику без куріння в закладах відпочинку: нічних клубах, пабах, барах, ресторанах»

]]>Печать]]> E-mail

23 квітня 2012


Регіональний центр громадянського представництва «Життя» та Всеукраїнський благодійний фонд «Соціальна співпраця» за підтримки Київської Ради Міжнародного клубу «Beatles» організували флеш-моб та музикальний вечір для молоді «Rocking – no smoking». 
На початку вечора у приміщенні РестоПабу «Короли Колбас и пива» відбувся флеш-моб  під гаслом: «Молодь не хоче відпочивати у прокурених закладах у протигазах» в підтримку звільнення закладів громадського харчування: кафе, барів, ресторанів, нічних клубів та інших громадських місць від куріння. 
Під час акції 7 молодих людей танцювали в диму та протигазах, імітуючи дискотеку в нічному клубі. Танок в протигазах ілюструє ненормальність сучасної ситуації, коли відвідувачі та працівники змушені дихати шкідливим тютюновим димом, а клуби, дискотеки, ресторани, кафе, бари стають місцями пропаганди куріння серед молоді. Під час танцю один з хлопців розуміє, що всі вони знаходяться у дивній «тютюновій матриці» та виходить з неї, знявши протигаз. Він скидає макети сигарет додолу, які символізують куріння на дискотеці. А потім підбігає до Ді-джея та міняє йому платівку на іншу. Після цього решта людей з данс-полу радіє, звільняється від протигазів і починає завзято, вільно танцювати на свіжому повітрі, насолоджуватися модним життям без куріння. В такий спосіб організатори дійства намагалися показати, що ситуацію з курінням в усіх нічних клубах, ресторанах, кафе та барах України реально змінити, повністю звільнивши їх від куріння. 
У закладі також було розміщено банер «Маніфест за бездимне повітря в кафе, барах, ресторанах». Усі бажаючі могли поставити підпис під зверненням молоді до народних депутатів з проханням звільнити кафе, бари, ресторани та інші громадські місця від куріння.  
Кульмінацією акції став рок-концерт за участі гуртів The Airchoppers, ProxyError, The Рубить. Підтримати ініціативу молоді із звільнення закладів громадського харчування від тютюнового диму  прийшли й відомі зірки: Вадим Красноокий ("Mad Heads"), Наталія Валевська та інші.
У закладі, де було організовано молодіжний рок-концерт увесь день було заборонено курити, а всі, хто має таку звичку, могли виходити на вулицю у спеціально відведені місця. Таким чином, відвідувачі та працівники могли відчути усі переваги відвідання закладу, у якому не курять та насолодитися виступом улюблених гуртів.   
«В закладах відпочинку хоча і є місця для тих, хто не курить, але як правило, не найкращі. Крім того, дуже часто вони знаходяться поруч із місцями для курців і дим вільно розгулює по всьому приміщенню, не залишаючи для тих, хто не хотів би ним дихати, жодного вибору, – зауважив Вадим Красноокий («Mad Heads»). Дим не тільки дістається легенів і псує апетит, він також густо насичує собою одяг. Достатньо раз сходити в нічний клуб чи на дискотеку і одяг можна відправляти в пральну машину або тижнями провітрювати на балконі, смердить жахливо. Я як музикант взагалі знаходжуся в групі ризику, адже вже багато років доводиться виступати в подібних закладах, змушений дихати тютюновим димом на кожному концерті. Гадаю, багато людей взагалі відмовляють собі в подібних розвагах саме з тієї причини, що в нічних клубах накурено так, хоч сокиру вішай».
Так, зараз у Верховній Раді готується до другого читання законопроект № 9474 щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів, який передбачає заборону куріння у закладах громадського харчування (кафе, барах, ресторанах), культурних закладах (театрах, кінотеатрах), у спортивних спорудах (на стадіонах) та в інших громадських місцях. Законопроект внесений на виконання зобов’язань Рамкової конвенції ВОЗ із боротьби проти тютюну, ратифікованою Україною у 2006 році, в статті 8 якої говориться: «Сторони визнають, що наукові дані недвозначно підтверджують, що вплив тютюнового диму є причиною смерті, хвороб та інвалідності». «Безпечного рівня впливу тютюнового диму не існує. Створення навколишнього середовища, на 100% вільного від тютюнового диму, – це єдиний шлях захисту людей від наслідків вдихання вторинного тютюнового диму», – йдеться в іншій частині Статті 8.
«В мене є друг, який багато курив, я дуже довго наполягала, щоб він кинув курити, оскільки він мав проблеми з серцем.  Курити таки кинув - через страшну хворобу – рак легенів, йому видалили третину легень, – розказує українська співачка Наталія Валевська. Не секрет, що рак легенів та інші небезпечні хвороби спричиняє й пасивне куріння. Про те, що куріння, тютюновий дим – це отрута, знають усі. Але ніхто в молодості не задумується, чому в похилому віці настільки погіршуються проблеми зі здоров'ям. Я за прекрасне життя без тютюнового диму!». 
Важливо, що згідно з опитуванням Київського міжнародного інституту соціології, проведеного у 2011 році, 84% українців підтримують прийняття закону, який заборонятиме курити всередині більшості громадських приміщень, включно із усіма робочими місцями, житловими будинками, офісами, кафе, барами і ресторанами. У Києві такий закон підтримує 81% мешканців.


Зірки про куріння

Антон Равицький

ведучий програми «Ранок у Великому Місті» (ICTV)

Антон Равицький ведучий ICTV «Головна шкода куріння - ілюзія. Ілюзія, що ви виглядаєте якось інакше, ілюзія, що ви чимось зайняті, що так розслабляєтеся або відволікаєтеся. Я палив з 13 до 25 років і... докладніше

Ані Лорак

співачка

Ані Лорак співачка «Я глибоко переконана, що люди, які ведуть нездоровий спосіб життя, не здатні досягти успіху. Точніше, вони можуть досягти успіху на один день, але утримати його – для цього має бути... докладніше