Головна / Медіа-центр / Прес-релізи / Україна, Росія і Молдова разом підніматимуть акцизи на тютюнові вироби

Україна, Росія і Молдова разом підніматимуть акцизи на тютюнові вироби

]]>Печать]]> E-mail

29 червня 2010

29 червня в Києві відбулася конференція трьох держав – України, Росії та Молдови, на якій представниками було досягнуто домовленості координувати свої дії з гармонізації акцизної політики на тютюнові вироби. Вперше у світі на міждержавному рівні представники кількох держав намагалися вирішити питання спільного підняття акцизів для уникнення контрабанди тютюнових виробів між державами.

«Для України наразі дуже важливо розпочати прямий діалог з Мінфіном Росії про підвищення ставок акцизів на дешеві сигарети – говорить Дмитро Янін, голова правління Міжнародної конфедерації товариства споживачів. Адже в Росії тютюнові компанії вдалися до нової стратегії – виводу на ринок дешевих сигарет з фільтром, вартістю по 0,5 дол. США», - додає пан Янін.

Ця конференція і покликана стати початком діалогу між країнами для координації спільних дій. Сьогодні акцизні ставки цих трьох країн суттєво різняться. Хоча, що дивно, акцизні ставки не відповідають цінам на сигарети. Так, наприклад, с пачки Мальборо тютюнові виробники в Росії платять вдвічі менше податків, ніж в Україні та в 30 разів менше, ніж у Нью-Йорку. Але тим не менше пачка Мальборо в Росії коштує майже 12 гривень, тоді як в Україні – лише 9. «Ця різниця, зрозуміло і складає надприбутки тютюнових виробників в Росії», - стверджує Дмитро Янін.  Ціни ж на дешеві марки сигарет у Росії навпаки нижчі. Ці різниці у акцизних ставках та цінах і викликають сьогодні контрабанду сигарет між державами, яка завдає значних збитків обом бюджетам.

Цитата Віджея Тріведі: «Секретаріат РКБТ наразі веде переговори щодо підписання протоколу , який допоможе вирішити проблему контрабанди тютюнових виробів. Рішення міжнародної спільноти у вигляді протоколу буде презентовано на четвертій сесії РКБТ в листопаді 2010 року в Уругваї»

 

 


Зірки про куріння

Анфіса Чехова: Від цигаркового диму починає паморочитися в голові.

телеведуча

Анфіса Чехова телеведуча Тому що особисто я приходжу в ресторан, щоб поїсти, отримати задоволення від приготовленої страви. І не хочу згодом «пахнути», як попільничка. ... докладніше

Віталій Козловський

співак

Віталій Козловський співак «З самого дитинства я вкрай негативно ставлюся до куріння. Мабуть тому, що батько постійно курив. У будинку постійно стояв сморід від сигарет. Зрештою, саме тоді, в дитинстві,... докладніше