Головна / Медіа-центр / Прес-релізи / Команда „Україна кидає курити” взяла участь у „Пробігу під каштанами 2010”

Команда „Україна кидає курити” взяла участь у „Пробігу під каштанами 2010”

]]>Печать]]> E-mail

31 травня 2010

50 активістів громадських організацій, які борються за звільнення України від куріння,  візьмуть участь у „Пробігу під каштанами 2010”. Команда під назвою „Україна кидає курити” агітувала за популяризацію здорового способу життя та закликала киян звільнитися від куріння. Перед стартом активісти антитютюнового руху розгорнули плакати з надписами: „Київ кидає курити, Київ починає бігати!”, „Розвіємо сигаретний дим під каштанами!”, „Міняємо сигарети на кросівки!”

„Команда „Україна кидає курити” вже другий раз поспіль бере участь у пробігу, – каже Ганна Гопко, координатор коаліції громадських організацій „За вільну від тютюнового диму Україну”. – В 2009 р. ми відчули, що заняття бігом та протидія курінню має міцний внутрішній зв’язок, адже люди, які кидають курити, частіше починають стежити за своєю фізичною формою. Тому ми плануємо і далі бороитися за звільнення від куріння популяризуючі заняття бігом. Традиційний „Пробіг під каштанами” став і нашим святом!”  

 

Довідкова інформація

За останні роки руху «За Україну без тютюнового диму» вдалося досягти конкретних позитивних результатів. В Україні були прийняті закони, які відповідно до вимог Рамкової Конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну збільшили акциз, обмежили рекламу сигарет. З 2011 р. вводяться картинки-попередження на пачках.

Результат – вперше за останні роки рівень куріння в Україні суттєво знизився з 37% до 26%. Серед наступних необхідних кроків – повне звільнення громадських та робочих місць, у тому числі барів та ресторанів, від сигаретного диму, позбавлення від тютюнової реклами та створення системи допомоги тим, хто хоче кинути курити.

Куріння щороку вбиває понад 110 000 українців. Це значно більше, ніж забрали в 2009 р. в Україні вбивства (3 766 людей), СНІД (4 997), автомобілі та інший транспорт (9 605), туберкульоз (10 301).  На відміну від багатьох інших хвороб, куріння – причина смерті, яку люди створили самі, тому і подолати її мають люди також свідомо.

 

Контактна особа:

Устінова Олександра

Координатор прес-центру Коаліції громадських організацій

«За вільну від тютюнового диму Україну»

044 278 48 95, 095 828 13 38

Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script

 


Зірки про куріння

Стас Шурінс

переможець третьої української «Фабрики зірок»

Стас Шурінс переможець третьої української «Фабрики зірок» «Сигарети в будь-якому випадку - це шкідливо. Перша реакція людини на дим - це кашель, адже легені не призначені для диму. Якщо скласти всі перекури,... докладніше

Фагот (Олег Михайлюта)

лідер гурту ТНМК

Фагот (Олег Михайлюта) лідер гурту ТНМК «Куріння - це шкідливо, і це потрібно доносити до людей. Звичайно, страшні написи на пачках та картинки – не дуже приємні для людської психіки. Але, можливо, іншого... докладніше