Головна / Медіа-центр / Прес-релізи / 500 000 євро збитків приносять великій компанії працівники, які курять.

500 000 євро збитків приносять великій компанії працівники, які курять.

]]>Печать]]> E-mail

05 листопада 2009

В першій половині 2009 року в Росії на замовлення великої фармацевтичної компанії Pfizer було проведено дослідження щодо ставлення великих компаній-роботодавців до своїх працівників курців. У дослідженні взяло участь близько 150 великих компаній з загальною численністю персоналу більше 500 тис. чоловік.

Дослідження показало, що 20% компаній мають програми спрямовані проти куріння працівників. У 12% компаній кожному, хто відмовився від куріння надається медична підтримка. У 5% компаній,  людина, яка кинула курити отримає премію за свій вчинок.

«В нашій компанії кожному співробітнику, який не курить, щомісяця виплачується  бонус. 7 років тому, коли бонус був впроваджений, це була досить велика сума – 50 гривень, зараз думаємо її переглянути, - говорить Валентин Калашник, директор маркетинг-групи «OS-Direct». Ми підрахували, що левову частку у витратах нашої компанії на кожен проект складає час наших працівників, а куріння відбирає цей час. Саме тому в нашій компанії ми намагаємося зробити все можливе, щоб наші працівники кидали курити і заохочуємо їх до цього».

Компанія Pfizer наводить дані, що, в середньому корпорація, де курців близько 1000 людей втрачає в рік 500 тис. євро. Головні причини витрат: витрати на організацію приміщень для курців; збільшення розмірів страховок. Крім цього курці менше присутні на робочих місьцях. За даними американських вчених  – до 30 хв. робочого часу йде на перекури. Курці, також, майже вдвічі (95%) довше відсутні на робочому місьці через хвороби – приблизно на тиждень більше за інших.  

«В Україні куріння ніколи не розглядалося з економічних показників, а саме втрат роботодавцями від співробітників курців, як це вже давно робиться закордоном, – говорить Ганна Гопко, координатор проектів Коаліції «За вільну від тютюнового диму Україну». – В нас сьогодні курить третина дорослого працездатного населення України. На загальнодержавному рівні витрати є колосальними, враховуюючи, що доведено те, що щомісяця від хвороб, викликаних курінням, помирає понад 8 тис. чоловік, яким держава перед цим надає лікування».

Доречі, вчені Тайваню підрахували, що їх держава втрачає близько 1 мільярда доларів щороку, або 0,36% ВВП держави на зменшенні працездатності, внаслідок куріння.

Про шкоду, якої зазнає економіка через куріння неодноразово говорив і Всесвітній банк в Україні, який рекомендував уряду України піднімати податки на сигарети, щоб зменшити епідемію куріння.

 

Контактна особа:

Устінова Олександра

Координатор прес-центру

Коаліції громадських організацій та ініціатив

«За вільну від тютюнового диму Україну»

044 278 48 95, 095 828 13 38

Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script


Зірки про куріння

Святослав Вакарчук

лідер гурту «Океан Ельзи»

Святослав Вакарчук лідер гурту «Океан Ельзи» «Так сталося, що мене ця шкідлива звичка оминула. І коли мої друзі-курці мене запитують: «Ти що, ніколи не курив?», а я відповідаю: «Ні», вони кажуть: «Молодець!... докладніше

Валерій Сараула

телеведучий

Валерій Сараула телеведучий «У дитинстві я теж пробував курити, але батьки одного разу помітили попіл і влаштували мені розборки. Я перестав і більше вже не курив. До речі, думаю, що батьки мають серйозно...... докладніше