Головна / Медіа-центр / Прес-релізи / Тютюнові корпорації підняли ціни на сигарети, не чекаючи набуття чинності нових ставок акцизу

Тютюнові корпорації підняли ціни на сигарети, не чекаючи набуття чинності нових ставок акцизу

]]>Печать]]> E-mail

02 листопада 2009

22 жовтня Верховна Рада підтримала законопроект 4707, який, серед іншого, передбачає суттєве підвищення ставок акцизу на тютюнові вироби. Тютюнові корпорації розгорнули кампанію з метою переконати Президента України не підписувати цей законопроект.

Проте, не чекаючи рішення Президента, вони підвищили з 1 листопада максимальні роздрібні ціни на деякі марки сигарет, про що повідомляє сайт Державної податкової адміністрації http://sta.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=115703&cat_id=74370

Наприклад, ціна пачки «Прилуки особливі» зросте на 2,50 грн. (з 4,75 до 7,25), Прима Люкс – на 2,25, Тройка –  на 2,60, R1 та Monte Carlo Blue – на 3 гривні, Glamour та Winston Classic – на 3,7 гривні, Camel Silver та Lucky Strike – на 4 гривні.

Дані ДПА показують, що ціни на деякі марки сигарет також підвищувались у вересні і жовтні 2009 року, хоча ставка акцизу тоді не мінялася. Наприклад, ціни на пачку сигарет без фільтру з серпня по листопад зростають: «Козак» –  з 2,90 до 4,40, а «Ватра» –  з 3,00 до 5,00 гривень.

«Коли Президент України підпише закон про підвищення акцизів і цей закон буде опубліковано, виробникам сигарет доведеться сплачувати акцизи по новим ставкам. Вони могли б дочекатися цього рішення і підняти ціни вже з грудня, хоча це означало б для них втрату частини прибутку. Але тютюнові корпорації хочуть гарантувати свої прибутки за будь-яких обставин і роблять це за рахунок курців, на захист яких вони ніби то виступають»,  –  каже завідувач відділом контролю за тютюном Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ України Костянтин Красовський.

Нові ставки акцизу передбачають підвищення цін на сигарети всіх марок на величину до 40%, що визнають і самі представники тютюнових корпорацій. Проте реально вони підвищили ціни на деякі марки на 50-65%. І після травневого підвищення акцизів ціни на сигарети зросли на більшу величину, ніж вимагали нові ставки (http://adic.org.ua/coalition/pres/pr-080.htm ). Все це показує лицемірство позиції тютюнових компаній щодо контрабанди сигарет в Україну через різницю цін з сусідніми країнами. Якщо б вони насправді боялися такої контрабанди, то підвищували б ціни трохи менше, ніж вимагає акциз. Проте для місцевих менеджерів тютюнових корпорацій головним є збереження прибутків їх іноземних акціонерів, і тому, втрачаючи в обсягах продажу, вони намагаються компенсувати це збільшенням прибутку з кожної пачки.

Зараз представники тютюнових корпорацій жаліються, що через підвищення акцизів обсяги виробництва сигарет у 2009 році, у порівнянні з 2008 роком, скоротилися на 14%. Варто нагадати, що Україна переживає економічну кризу, і загальні обсяги промислового виробництва в країні за цей зменшилися майже на 30%, наприклад, виробництво одягу зменшилося на 32%. Натомість, незважаючи на падіння обсягу продажу сигарет з 91 до 81 млрд. штук, вартість їх виробництва та реалізації навіть зросла на 1 млрд. гривень, що говорить про суттєве зростання безподаткової ціни сигарет. Так, за перші 9 місяців 2009 року обсяг легального ринку сигарет в Україні становив приблизно 18 млрд. гривень, з них 6 млрд. – акцизи та 3 млрд. ПДВ, тобто вартість виробництва та реалізації плюс прибуток – 9 млрд. гривень, тоді як за аналогічний період 2008 року обсяг ринку становив приблизно 12 млрд. гривень, з них 2 млрд. – акцизи та 2 млрд. ПДВ, тобто вартість виробництва та реалізації плюс прибуток становили приблизно 8 млрд. гривень.

Тому, ми вкотре закликаємо всіх курців не оплачувати як підвищені акцизи, так і прибутки тютюнових корпорацій, а натомість кидати курити.

Контактна особа:

Устінова Олександра

Координатор прес-центру

Коаліції громадських організацій та ініціатив

«За вільну від тютюнового диму Україну»

044 278 48 95, 095 828 13 38

Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script

 

 


Зірки про куріння

Маша Єфросініна

телеведуча

Маша Єфросініна телеведуча «Нещодавно я зі своєю чотирирічною донькою зайшла пообідати в ресторан. Маленька сама відразу попросила хостес провести нас до залу, де не курять. На жаль, один чоловік у цьому... докладніше

Віталій Козловський

співак

Віталій Козловський співак «З самого дитинства я вкрай негативно ставлюся до куріння. Мабуть тому, що батько постійно курив. У будинку постійно стояв сморід від сигарет. Зрештою, саме тоді, в дитинстві,... докладніше