Головна / Медіа-центр / Прес-релізи / „Холодильник замість куріння” – в таку „гру” може зіграти кожен курець!

„Холодильник замість куріння” – в таку „гру” може зіграти кожен курець!

]]>Печать]]> E-mail

24 грудня 2009

В середньому українець витрачає 6 грн. на сигарети щодня. За рік це 2200 грн.,  за які можна купити, приміром, пральну машину чи холодильник. 

Копійка гривню береже. Сьогодні середньостатистичний курець витрачає на сигарети 6 гривень щодня. На рік втрати складають вже 2200 грн., не враховуючи шкоди здоров’ю, яке є безцінним.

Україна взяла на себе зобов’язання і надалі піднімати ціни на сигарети. «Україна повинна зробити графік росту акцизів на наступні 2 роки, де буде прописане регулярне підняття цін на сигарети двічі на рік, яке буде синхронізоване з Росією та Казахстаном», – говорить радник першого віце-прем’єр міністра Володимир Рябошлик.

Нагадаємо, ціни піднімаються для того, щоб підштовхнути людей кидати курити. Адже Всесвітня організація охорони здоров’я визначила, що високі ціни на сигарети є одним із головних засобів боротьби з епідемією куріння. Отже, щоб не витрачати гроші та не вбивати здоров’я, експерти радять кидати курити.

Сьогодні середня ціна сигарет в Україні – 6 грн. Таким чином за рік людина, яка курить сигарети по 6 грн. витрачає 2200 грн. За ці гроші можна купити річний абонемент в спортивний клуб, мобільний телефон-комунікатор, хороший фотоапарат чи, приміром, пральну машину або холодильник.

Психологи стверджують, що Новий рік – хороший час, щоб кинути курити, адже людина в цей час проводить ревізію минулого, будує плани на майбутнє.

За світовою статистикою біля 3% курців намагаються щорічно кинути курити під Новий рік, і з них 5% вдало. Отже, якщо порахувати, то в місті з населенням в 1 млн. чоловік спробують кинути курити 12 600 чоловік.

Кожного дня українці витрачають зі своїх кишень на сигарети, в цілому по країні, близько 60 млн. грн. З  цих грошей половина іде в державний бюджет, а друга половина, близько 33 млн., щоденно  розподіляється між 4-ма міжнародними тютюновими компаніями з США, Великобританії та Японії, які повністю контролюють ринок України. На гроші, які передаються українцями тільки іноземним тютюновим компаніям можна було б, приміром,  купувати  близько 1 млн. дитячих книжок щодня. Або відкривати по одному сучасному заводу через кожні 2 дні. Але ще більші втрати держави на лікування хвороб, які викликані курінням.

Фахівці кажуть, що більше шансів кинути курити у тих, хто робить це одно моментно та різко. Помічниками можуть стати книга, яка допоможе налаштуватися психологічно, або медичні препарати, в першу чергу ті з них, які визнані ВООЗ, як ефективні. Але головну роботу все одно має зробити сама людина – повірити, що вона буде вільною від куріння.

Отже, поради фахівців, щоб кинути курити:

- Виберіть конкретний день.

- Складіть письмово список причин, чому варто кинути курити.

- Запишіть список ситуацій, коли вам захочеться курити.

- Розкажіть всім друзям та рідним про своє рішення.

- В перші дні, коли кинули, їжте льодяники чи пийте чай замість куріння

- Придумайте для себе нове цікаве захоплення в житті

- Відмічайте скільки днів ви не курите на календарі. Купіть невеличкий подарунок собі в нагороду за заощаджені гроші.

- Будьте готові до важких ситуацій, коли ситуація підштовхуватиме вас закурити.

- Насолоджуйтеся кращим та здоровішим життям, заощаджуючи гроші!

Перестати курити чи пиячити – це безкоштовний спосіб почати жити більш якісним життям. Це буде справжнім подарунком для всієї сім’ї.

Довідкова інформація.

Поширеність куріння в Україні за останні 4 роки помітно зменшується з 42% дорослого населення до 31%. Але це все одно більше, ніж, приміром, в США, одного з лідерів у протидії куріння, де курить 21%, чи в Канаді - 15%. Отже, в українців є великий потенціал для заощадження грошей.

Сьогодні в Україні мешкає 3,4 млн. людей, які змогли кинути курити, а це 9% дорослого населення. Серед курців переважна більшість – 68% хотіли б кинути курити.  При цьому, 63% вже намагалися припинити курити, але невдало. В середньому людина кидає курити з 4-ої спроби. Тому, фахівці радять не полишати спроб кинути, але краще підготуватися до наступної спроби.

 

Контактна особа:

Устінова Олександра

Координатор прес-центру

Коаліції громадських організацій та ініціатив

«За вільну від тютюнового диму Україну»

044 278 48 95, 095 828 13 38

Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script

 


Зірки про куріння

Ігор Кондратюк

телеведучий, шоумен

Ігор Кондратюк телеведучий, шоумен «Я ніколи не палив і не мав такого бажання. Алкогольні напої я п’ю дуже рідко, не маю звички топити в них неприємності. Алкогольні напої я п’ю дуже рідко, не маю звички... докладніше

Руслана

співачка

Руслана співачка «Куріння це є гріх, і це навіть не обговорюється. Це є гріх щодо себе, ти своє здоров’я підриваєш сам. Куріння забирає в нас енергію, яка мала би піти на інші, більш якісні речі... ... докладніше