Головна / Проекти та ініціативи / Твереза Україна

Твереза Україна

]]>Печать]]> E-mail

23 серпня 2012

Активісти організації неодноразово брали участь в антиалкогольних акціях, мітингах під Верховною радою з метою просування законодавчих ініціатив із обмеження реклами алкоголю та пива, точок продажу спиртних напоїв.  

Регіональний центр громадянського представництва «Життя», одним із напрямків якого є збереження здоров’я людей через популяризацію здорового способу життя шляхом подолання негативних наслідків шкідливих звичок та скорочення захворюваності на онкологічні, серцево-судинні хвороби, активно приєднується та підтримує кампанії громадськості за «Тверезу Україну».

Унікальний досвід адвокації в подоланні епідемії тютюнокуріння був використаний експертами центру «Життя»  під час розробки проекту загальноукраїнської адвокаційної кампанії «Маніфест за тверезу Україну». Мета ініціативи - зменшення негативного впливу надмірного вживання алкогольних виробів на здоров’я населення та економіку України шляхом розробки законодавчих змін у сфері контролю над вживанням алкоголю, денормалізації надмірного споживання алкоголю, популяризації тверезого способу життя та посилення впливу громадянського суспільства на контроль із виконання існуючих законів та створення суспільного дискурсу.

Існує нагальна потреба захисту українців, особливо молоді України від руйнівних наслідків вживання алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива. Алкоголь призводить до збільшення числа дітей, народжених з алкогольним синдромом плоду; підвищення аварійності на транспорті; підвищення рівня побутової злочинності та домашнього насильства; зменшення продуктивності праці; збільшення виробничого травматизму, деструктивної поведінки: розповсюдження хвороб статевим шляхом  - венеричні захворювання, СНІД.  Крім того, останнім часом значно зросли обсяги реалізації  слабоалкогольних напоїв, як наслідок поширення практики рекламування зазначеної продукції на телебаченні, інших носіях реклами. Це призводить до суттєвого погіршення рівня здоров’я населення. При цьому, слід зауважити, що основними споживачами зазначеної продукції стає молодь, яка не усвідомлюючи тяжкі наслідки зловживання слабоалкогольними напоями руйнує своє майбутнє та майбутнє нації в цілому.