Маніфест

]]>Печать]]> E-mail

11 вересня 2012

deglamourization_campaign_manifest_against_smoking2.jpgМАНІФЕСТ ПРОТИ КУРІННЯ: УКРАЇНСЬКІ ЗНАМЕНИТОСТІ ОБ'ЄДНАЛИСЯ ДЛЯ РОЗВІНЧАННЯ ГЛАМУРНОСТІ КУРІННЯ
У світі тютюнові транснаціональні компанії інвестують мільйони доларів в популяризацію куріння, підтримку гламурності образу курця, залучаючи яскравих представників шоу-бізнесу, зірок Голівуду. Завдяки різним видам реклами тютюну, спонсорським акціям, програмам із корпоративної соціальної відповідальності, активному маркетингу тютюнові компанії досягають результату - збільшення продажу через зростання клієнтів, серед яких стратегічною ціллю є молодь.¬¬
Аби розвінчати нав'язаний тютюновими компаніями привабливий та гламурний образ куріння, Коаліція «За вільну від тютюнового диму Україну», Центр «Життя» та агенція «Красні Комунікації» ініціювали всеукраїнську кампанію із популяризації здорового способу життя без куріння, в рамках якої понад 150 відомих українців - зірки спорту, музики, кіно та шоу-бізнесу - підписали «Маніфест проти куріння» (http://www.manifest.kiev.ua/). Підписанти не тільки приєдналися до національного руху, але й активно виступали у медіа на підтримку цієї ініціативи. Серед найбільш активних - Ані Лорак, Олег Скрипка, Яна Клочкова, Денис Силантьєв, Андрій Доманський, Євгенія Гапчинська, Костянтин Грубич та інші.
Ініціатива "Маніфест українців проти куріння" стартувала 31 травня 2008 року у Всесвітній день без тютюну, коли знаменитості, підписавши «Маніфест проти куріння», взяли на себе зобов'язання популяризувати здоровий спосіб життя, протидіяти втручанням тютюнової індустрії в державну політику контролю над тютюном, не співпрацювати із тютюновими виробниками та активно долучатися до просування ефективних заходів із зниження поширеності куріння.
В рамках кампанії із розвінчання гламурних образів куріння Центр «Життя» видав брошури: «Маніфест проти куріння» (http://www.manifest.kiev.ua/), «Мамо, не кури, я задихаюсь» (http://center-life.org/books/mamo.pdf) та «Маніфест за бездимні кафе, бари та ресторани» (http://smokefreeukraine.org/), які були широко розповсюджені в Україні. Також створений та успішно функціонує прес-центр Коаліції, який розповсюдив десятки інтерв'ю зірок в центральних та регіональних ЗМІ.
Інформаційна кампанія та активна позиція зірок змінили докорінно сприйняття куріння українцями та підвищили поінформованість громадян про негативні наслідки залежності для здоров'я. За даними «Глобального опитування дорослого населення щодо вживання тютюну» (GATS), проведеного в 2010 році, 93,1% українців знають, що куріння призводить до серйозних захворювань.
Центр «Життя» визнає провідну роль лідерів думок у зміні свідомості українців щодо прийнятності куріння. У період з 2005 до 2010 рр. за даними GATS близько двох мільйонів українців відмовилися від тютюнової залежності. В країні уже немодно тримати сигарету в руках! Українці кидають курити!