Виконання

]]>Печать]]> E-mail

11 вересня 2012

3333.jpgНа шляху до ефективної імплементації
Towards effective implementation
Успішно ухвалені антитютюнові Закони без ефективної імплементації залишаться лише папером, не здатним змінити поширеності тютюнокуріння. Саме тому Центр «Життя» спільно із членами Коаліції «За вільну від тютюнового диму Україну» в Києві та регіонах країни розробили стратегії із контролю та моніторингом виконання ухвалених анти тютюнових законів, щоб забезпечити звільнення країни від реклами тютюну та створення бездимних робочих і громадських місць.
Напередодні вступу в дію Законів, центр «Життя» разом з Державною Інспекцією захисту прав споживачів та регіональними партнерами об'єднали зусилля для ефективної імплементації, підписавши Меморандум про співпрацю. Семінар для інспекторів із усіх областей та громадських активістів із здійснення моніторингу став першим кроком у підготовці до виконання законів.
Центр «Життя» спільно з партнерами розробив методології моніторингу виконання Закону України № 3778 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони реклами, спонсорства та стимулювання продажу тютюнових виробів», який набере чинності 16 вересня 2012 року.
Також важливим стане контроль над виконанням Закону № 4448 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів)", який почне діяти з 16 грудня 2012 року.
За даними самих тютюнових компаній, подібні законодавчі обмеження призводять до зменшення споживання сигарет на 10-15%, а шанси курців відмовитися від нікотинової залежності зростають в рази. Це означає, що дія закону позитивно відобразиться на здоров'ї як курців, так і решти населення. Це також означає, що тисячі передчасних смертей будуть попереджені, а Україна приєднається до провідних європейських країн, де кафе, бари, ресторани уже давно на 100% бездимні.
Про успішність адвокації в контролі над тютюном говорить ефективне виконання Законів. Застосування кращих міжнародних практик, посилення партнерства та впровадження медіа-кампаній здатні підвищити рівень імплементації законодавства, а відповідно і вплинути на зменшення поширеності куріння.