Головна / Медіа-центр / Прес-релізи / Депутати хочуть лишити споживачів конституційного права державного захисту на 5 років - громадськість проти!

Депутати хочуть лишити споживачів конституційного права державного захисту на 5 років - громадськість проти!

]]>Печать]]> E-mail

04 лютого 2015

У середу, 4 лютого, о 14:30 розпочнеться пікетування засідання комітету з питань з питань промислової політики та підприємництва за адресою вул. Садова, 3, (кімн. 211), на якому депутати розглянуть законопроект про мораторій на проведення перевірок суб'єктів господарювання до 2019 р. (№1054, н.д. В. Мисик та ін.). 

Українських споживачів можуть позбавити державного захисту їхніх прав на отримання якісних товарів та послуг, яке гарантується ст. 42 Конституції України та 5 ст. 5 Закону України «Про захист прав споживачів» ще на 5 років. Законопроект передбачає скасування перевірок бізнесу навіть у тому випадку, коли споживачі звертаються із скаргами та надають докази неякісних товарів або послуг до органів захисту прав споживачів. За таких умов безпека, здоров'я та навіть життя споживачів будуть під загрозою.

Як приклад, можна навести ситуацію із забороною куріння в київських кафе, барах та ресторанах, яка значно погіршилася за останні пів року з моменту дії мораторію на перевірки - з 8% порушень у 2013 р. до 24% порушень за цей же період 2014 р. Громадські організації у сфері захисту прав споживачів неодноразово зверталися до Кабміну із пропозцією скасувати мораторій, але Кабмін продовжив його дію до 1 липня 2015 р. а депутати Мисик, Денисенко, Писаренко, Святаш та Фельдман пропонують громадянам залишатися сам на сам із неякісними продуктами, послугами та товарами на наступні 5 років. Учасники акції вимагатимуть від членів профільного комітету відхилити законопроект 1054 та напрацювати справедливі механізми захисту прав споживачів від недобросовісних підприємців.

1319608173_attention.jpg


Зірки про куріння

Анастасія Мазур

ведуча програми «Факти» (ICTV)

Анастасія Мазур ведуча ICTV «Свого часу я поборола цю залежність, просто прокинувшись одного разу і сказавши «стоп». Відтоді жодного разу не пошкодувала і не поверталась до неї. Вважаю, що фрази « я не... докладніше

Фагот (Олег Михайлюта)

лідер гурту ТНМК

Фагот (Олег Михайлюта) лідер гурту ТНМК «Куріння - це шкідливо, і це потрібно доносити до людей. Звичайно, страшні написи на пачках та картинки – не дуже приємні для людської психіки. Але, можливо, іншого... докладніше