Головна / Медіа-центр / Новини / 10 ФАКТІВ ПРО ВПЛИВ КУРІННЯ НА ВАГІТНІСТЬ, ДІТЕЙ І СІМ’Ю

10 ФАКТІВ ПРО ВПЛИВ КУРІННЯ НА ВАГІТНІСТЬ, ДІТЕЙ І СІМ’Ю

]]>Печать]]> E-mail

12 травня 2015

10-17 травня 2015 р. відзначається Всеукраїнський тиждень планування сім'ї та збереження репродуктивного здоров'я.

До вашої уваги представляємо 10 фактів про вплив куріння на вагітність, дітей і сім’ю.

  1. Жінки, які курять мають на 50% більшу вірогідність передчасних пологів, ніж некурці.
  2. Наслідками материнського куріння під час вагітності є затримка росту до народження і зниження інтелектуального потенціалу дитини після народження.
  3. У жінок, які курять протягом усього терміну вагітності, діти народжуються у середньому на 200 г. меншими.
  4. Дослідження показали, що для мам, які кидають курити, важливо, щоб тата підтримали їх тим, що самі кинули курити. Саме вагітність, за висновком дослідників, є ідеальним часом для обох батьків кинути курити.
  5. Куріння самої мами та її пасивне вдихання прокуреного повітря зменшує кількість грудного молока.
  6. Нікотин, який потрапляє з молоком до дитини, може викликати в маляти неспокій, прискорений серцевий ритм, блювання, діарею.
  7. Доведено, що грудне вигодовування має великий позитивний вплив на дитину. Але також і на маму – адже під час годування в її кров виділяються гормони, які відповідають за появу материнського інстинкту.
  8. Кинувши курити, ви не будете змушувати дитину обнімати прокурених маму і тата та дихати токсичними речовинами, які осідають на одязі та волос- сі курця. Тенденція до немодності куріння серед успішних людей у майбутньому буде посилюватися — дитина дійсно переживає, що її батьки курять, бо вона постійно чує, що курити — не можна.
  9. 1 000 000 дитячих книжок «скурюється» в Україні щодня! Кожного дня українці лише тютюновій індустрії передають близько 33 млн. грн. купуючи сигарети. Всі ці гроші йдуть чотирьом великим іноземним корпораціям, які контролюють ринок України. Уявіть, за тиждень кожний курець «скурює» кілька хороших дитячих книжок. Скільки всього нового могли б дізнатися наші діти!
  10. Дослідження показують, що людина, яка кидає курити, починає вести більш здоровий спосіб життя і щодо вживання алкоголю, занять спортом, бо вона позбулася психічного вантажу куріння, який гальмував її.

.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кинути курити — одне з найкращих рішень усього життя!

Так само, як і народження малюка.

Не вагайтесь!

Більше корисної інформації читайте в брошурі "Мамо, не кури, я задихаюсь!".


Зірки про куріння

Віталій Козловський

співак

Віталій Козловський співак «З самого дитинства я вкрай негативно ставлюся до куріння. Мабуть тому, що батько постійно курив. У будинку постійно стояв сморід від сигарет. Зрештою, саме тоді, в дитинстві,... докладніше

Валерій Сараула

телеведучий

Валерій Сараула телеведучий «У дитинстві я теж пробував курити, але батьки одного разу помітили попіл і влаштували мені розборки. Я перестав і більше вже не курив. До речі, думаю, що батьки мають серйозно...... докладніше