Головна / Медіа-центр / Новини / Українські бізнес товариства Австралії закликають Уряд України відкликати “тютюновий позов” в СОТ

Українські бізнес товариства Австралії закликають Уряд України відкликати “тютюновий позов” в СОТ

]]>Печать]]> E-mail

14 травня 2015

В Cоюзі Українських Організацій Австралії (СУОА) закликають Уряд України відкликати своє звернення до Світової організації торгівлі (СОТ) щодо права Австралії на оформлення цигаркових упаковок

Про це йдеться у заяві президента СУОА Стефана Романіва, поширеній прес-службою організації.

«Продовження суперечки (позову України в СОТ щодо питання про «заходи, що стосуються товарних знаків та інших вимог до пакування, прийнятних для тютюнових виробів" – ред.) неприпустиме, оскільки вона шкодить іміджу України, бо очевидно, що цей позов явно лобістський”, - наводить слова Романіва прес-служба СУОА.

На думку очільника української діаспори Австралії, такі дії з боку українського уряду, а зокрема міністерства економіки, свідчать про любіювання комерційних інтересі потужних компаній-виробників тютюну.

“Потрібно запитати у тих урядовців, які зараз наполягають на розвитку цього питання і готують позови у СОТ, яким чином вони були пов’язані із тютюновою індустрією перед тим, як були призначені в Уряд», - йдеться в заяві.

Крім того, Романів зауважив, що Україна навіть не є постачальником тютюнових виробів для Австралії.

Президент СУОА також стурбований тим, що суперечка в СОТ підриває позитивні стосунки між Австралією та Україною, які нещодавно вийшли на якісно-новий рівень.

“Вся титанічна праця в розбудові міждержавних стосунків в один момент може зникнути через те, що Україна й далі судиться в СОТ з Австралією і тим самим відстоює інтереси приватних компаній” – переконаний президент СУОА.

Нагадаємо, а 2012 році Україна виступила з позовом проти Австралії щодо дизайну пакування цигарок, на яких зображені фотографії людських органів та самих людей, які постраждали від тютюнопаління.

Варто зазначити, що у країнах де такий дизайн затверджено, різко скорочується споживання тютюнових виробів.


Зірки про куріння

Григорій Чапкіс

заслужений артист України, танцмейстер Віденських балів

Григорій Чапкіс заслужений артист України, танцмейстер Віденських балів «Я хочу звернутися до всіх діячів мистецтва: менше пропагандуйте! Я можу зрозуміти кадр, у якому сигарети необхідні, - ну, солдати... докладніше

Світлана Лобода

співачка

Світлана Лобода співачка «Я не курю і відучую курити всю свою команду. У мене це успішно виходить. Я вважаю, що це дуже шкідливо для здоров'я. ... докладніше