Головна / Медіа-центр / Новини / Україна призупиняє судовий позов у СОТ проти Австралії та демонструє пріоритетність громадського здоров'я

Україна призупиняє судовий позов у СОТ проти Австралії та демонструє пріоритетність громадського здоров'я

]]>Печать]]> E-mail

04 червня 2015

Уряд А. Яценюка та Міністр економіки А. Абромавічус, після тривалої громадської та дипломатичної кампанії призупинили торгову суперечку України проти Австралії у СОТ до законодавства про однотипну упаковку сигарет. 

_____nn1.jpg

«У 2012 р. Україна почала суперечку з Австралією в рамках СОТ щодо уніфікованої упаковки сигарет. МЕРТ прийняло рішення про припинення цього спору», - зазначено на Twitter сторінці А.Абромавічуса, Міністра економічного розвитку та торгівлі України.

«28 травня 2015 р. суддівська група отримала лист від України щодо призупинення провадження у справі проти Австралії «Про деякі заходи стосовно товарних знаків та інших вимог про однотипну упаковку, які відносяться до тютюнової продукції та упаковки» (WT/DS434) відповідно до статті 12.12 щодо Домовленостей про правила і процедури врегулювання суперечок»[2], - йдеться у офіційному повідомленні на сайті СОТ.

Офіційна інформація про цей факт з’явилася у медіа у перший день засідання суддівської групи СОТ 3 червня 2015 р., коли учасники заслуховували доповіді австралійської сторони щодо ефективності однотипної упаковки у справі скорочення споживання тютюну. «Такі дії України є ударом по зусиллям тютюнової промисловості оскаржити ефективність та легітимність першого в світі закону, прийнятого в Австралії у 2011 році» - заявив Мет Маєрс, президент організації «Кампанія за майбутнє дітей без тютюну»[3], США. 

Нагадаємо, що торгова суперечка тривала з березня 2012 р. та стосувалася протидії України австралійському законодавству щодо запровадження однотипної упаковки для тютюнових виробів в Австралії. 

«Призупинивши ганебну та незрозумілу справу у СОТ, Україна зламала корупційну практику попереднього уряду та продемонструвала пріоритетність громадського здоров’я над комерційними інтересами тютюнових корпорацій. Завдяки однотипній упаковці за останні 3 роки рівень поширення куріння в Австралії став найнижчим у світі та складає 12% дорослого населення», - говорить Андрій Скіпальський, керівник Центру контролю над тютюном, ГО «Життя».

«Після того, як вищий суд Австралії відхилив позови тютюнової промисловості і залишив у силі дію закону про однотипну упаковку в 2012 році, колишній український уряд ініціював цю справу у СОТ за фінансової підтримки British American Tobacco. Під тиском та за фінансової підтримки тютюнових компаній, чотири інші країни - Гондурас, Куба, Індонезія і Домініканська Республіка - пішли за прикладом України, а також приєдналися до справи проти Австралії. Наразі Україна подала приклад, як повинні діяти інші країни, які долучилися до оспорювання антитютюнового законодавства Австралії»[4], - йдеться у офіційному повідомленні організації «Кампанія за майбутнє дітей без тютюну».

2015 рік став переломним у подальшому запровадженні однотипної упаковки. У березні цього року спочатку Ірландія, потім Великобританія, а у квітні Франція стали країнами, які запроваджують подібні законодавчі норми для боротьби проти тютюну.

Призупинивши справу у СОТ проти Австралії, Україна надала поштовх для всіх країн вжити рішучих заходів, що зменшують споживання тютюну й сприяють охороні здоров'я своїх громадян.

Для контактів:

Анна Постовойтова

Український центр контролю над тютюном, Центр громадянського представництва «Життя»

Тел.: (095) 397 94 50, (044) 279 68 83 Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script[1] http://tobaccocontrol.org.ua/novini/arseniy-yacenyuk-vidreaguvav-na-vimogu-gromadskosti-viyti-z-torgovoyi-superechki-proti

[2] http://worldtradelaw.typepad.com/ielpblog/2015/06/the-ukraine-plain-packaging-wto-dispute-has-been-suspended.html

[3] http://www.tobaccofreekids.org/press_releases/post/2015_06_03_ukraine#.VW9OpBzmG08.facebook

[4] http://www.tobaccofreekids.org/press_releases/post/2015_06_03_ukraine#.VW9OpBzmG08.facebook


Зірки про куріння

Андрій Доманський

телеведучий

Андрій Доманський телеведучий «Я почав курити на першому курсі інституту. До двадцяти п'яти років я запустив себе сильно зовні і в плані здоров'я. Я зрозумів, що в мене росте син, і замість того, щоб... докладніше

Маша Єфросініна

телеведуча

Маша Єфросініна телеведуча «Нещодавно я зі своєю чотирирічною донькою зайшла пообідати в ресторан. Маленька сама відразу попросила хостес провести нас до залу, де не курять. На жаль, один чоловік у цьому... докладніше