Головна / Медіа-центр / Прес-релізи / Через низькі ставки акцизів тютюнові корпорації зменшують ціни на сигарети. Чи помітить це голова податкового комітету Южаніна, захищаючи нижчі акцизні ставки?

Через низькі ставки акцизів тютюнові корпорації зменшують ціни на сигарети. Чи помітить це голова податкового комітету Южаніна, захищаючи нижчі акцизні ставки?

]]>Печать]]> E-mail

21 жовтня 2015

У жовтні кілька тютюнових корпорацій знизили ціни на популярні бренди сигарет на 2 гривні, таким чином стимулюючи споживання і ринок, який продовжує падати останні 7 років.
tobacco_900_500_70_c1_c_t.jpg

Відповідна інформація з’явилися на сайті ДФС[1].

Зниження цін на сигарети сприятиме збільшенню їхнього споживання серед населення та контрабанді ІЗ України до ЄС. Тим паче, що і за попередні 8 місяців, в середньому ціни на сигарети зростали вдвічі повільніше, ніж загальний рівень інфляції, або індекс споживчих цін. Загальний рівень інфляції за січень-вересень 2015 р. вже складає 41,4%, тоді як ціни на сигарети зросли тільки на 23,7%.

Підвищення цінової доступності сигарет суперечить міжнародним договорам у сфері контролю над тютюном. Згідно зі статтею 6 Рамкової конвенції ВООЗ з боротьби проти тютюну, яку Україна ратифікувала у 2006 році, сторони конвенції визнали цінові та податкові заходи ефективними та важливими, які сприяють зменшенню споживання тютюну, особливо серед молоді.

«Іншим негативним результатом корпоративних війн є зменшення надходжень до державного та місцевих бюджетів. Така поведінка корпорацій стала можливою через те, що акцизи на сигарети з фільтром не підвищувалися з вересня 2014 р. У попередні роки кожне підвищення тютюнових акцизів сприяло зменшенню споживання тютюнових виробів та зростанню надходжень до держбюджету»,- зазначив Андрій Скіпальський, керівник Українського центру контролю над тютюном, ГО "Життя". 

Протягом 2008-2014 рр. середня ставка акцизу на пачку сигарет зросла у 12 разів, завдяки чому поширеність куріння в Україні, за даними опитувань Держстату, скоротилася на 18%, а надходження до Державного бюджету зросли з 3,5 млрд у 2008 році до 18,1 млрд грн у 2014 р., при скороченні реалізації сигарет в ці роки з 124 млрд шт. до 74 млрд шт. сигарет.  

Наразі мінімальний акциз на пачку сигарети складає 6,08 грн. Нагадаємо, під час зустрічі з платниками акцизного податку голова податкового комітету ВРУ Н. Южаніна розкритикувала 40% пропозицію Мінфіну та висловила підтримку вимогам тютюнових корпорацій підвищити акцизи тільки на 20%, тобто на 1.20 грн на пачку, що суттєво не вплине на ціну.

Варіант Мінфіну, запропонований під час прес-конференції - підвищити акциз на 40%, тобто на 2,50 грн на пачку, дозволить додатково принести в держбюджет понад 7 млрд грн у 2016 році без врахування надходжень до місцевих бюджетів.

«Зниження цін на сигарети тютюновими корпораціями показує, що в держави є значний резерв для підвищення тютюнових акцизів, що забезпечить суттєве зростання надходжень до державного бюджету в 2016 р. Пропозиція Мінфіну дозволить збільшити річні надходження на 7-8 млрд грн, що допоможе збалансувати бюджет в умовах скорочення ставок деяких податків, відповідно до всіх варіантів податкової реформи», - зазначив Костянтин Красовський, завідувач відділу контролю за тютюном Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ України.

Громадськість закликає уряд та депутатів підвищити акцизи у 2016 р. відповідно до пропозиції Мінфіну, яка є найбільш реальною та ефективною.

При використанні та передруку даних прес-релізу обов’язкове посилання на Український центр контролю над тютюном, ГО «Життя»

Джерело фото


Зірки про куріння

Антон Равицький

ведучий програми «Ранок у Великому Місті» (ICTV)

Антон Равицький ведучий ICTV «Головна шкода куріння - ілюзія. Ілюзія, що ви виглядаєте якось інакше, ілюзія, що ви чимось зайняті, що так розслабляєтеся або відволікаєтеся. Я палив з 13 до 25 років і... докладніше

Олег Скрипка

лідер гурту «ВВ»

Олег Скрипка лідер гурту «ВВ» «Наркотики – зло. Щодо алкоголю – то це, нажаль, частина сучасного суспільства. Головне – не мати залежності. Зазвичай я випиваю келих пива і почуваю себе класно. ... докладніше