Головна / Медіа-центр / Новини / Анонс: "Страшні пачки сигарет і тютюновий гігант під парламентом у Всесвітній день без тютюну"

Анонс: "Страшні пачки сигарет і тютюновий гігант під парламентом у Всесвітній день без тютюну"

]]>Печать]]> E-mail

27 травня 2016

31 травня у Всесвітній день без тютюну активісти Коаліції «За вільну від тютюнового диму Україну» та Реанімаційного пакету реформ проведуть акцію перед будівлею Верховної Ради України з вимогою прийняти законопроект №2820, який передбачає збільшення графічних попереджень про шкоду куріння на пачках тютюнових виробів і заборону виготовлення та продажу ароматизованих сигарет. Це наблизить українське антитютюнове законодавство до європейських норм.
screenshot_8.png


Акція розпочнеться о 9:00 біля Верховної Ради України (вул. М. Грушевського, 5). О 9:30 буде проведено прес-брифінг за участі народних депутатів, експертів з контролю над тютюном та представників громадських організацій.

Цього року ВООЗ проводить Всесвітній день без тютюну під гаслом «Приготуйтесь до стандартизованої упаковки». Зміни до законодавства, що пропонуються у законопроекті №2820 є великим кроком назустріч міжнародним вимогам щодо захисту громадського здоров’я.

Перед будівлею Верховної Ради України буде виставлено п’ять  великих макетів пачок сигарет, три з яких наочно показуватимуть, як виглядатимуть українські пачки після прийняття законопроекту №2820. Поряд з ними буде розміщено стандартизовану безбрендову пачку, яка вже використовується в Австралії, та сучасну «гламурну» українську пачку сигарет, яка створена для залучення до куріння молоді. На акції буде присутній персонаж на ходулях, який символізуватиме тютюнового лобіста, що виступає проти прогресивних антитютюнових змін.


Зірки про куріння

Сашко Положинський

співак, лідер гурту „Тартак”

Сашко Положинський співак, лідер гурту „Тартак” «Коли я був значно молодшим, я часом тягнув сигарету, а то й чийсь недопалок. За компанію. Підпадаючи під вплив оточення, перебуваючи у полоні хибних уявлень...... докладніше

Інна Цимбалюк

«Міс Україна-Всесвіт 2006», ведуча популярного шоу «Танцюю для тебе»

Інна Цимбалюк «Міс Україна-Всесвіт 2006», ведуча шоу «Танцюю для тебе» «Я би просто побажала, щоб люди уявляли, що саме відбувається з їхніми тілами, коли вони курять або напиваються. Треба просто почитати... докладніше