Головна / Медіа-центр / Новини / Поширеність куріння серед школярів зменшується

Поширеність куріння серед школярів зменшується

]]>Печать]]> E-mail

01 вересня 2016

В Україні 87,6% учнів повідомили проте, що вони взагалі не курять. Про це йдеться в результатах соціологічного опитування в межах міжнародного проекту ВООЗ «Здоров’я та поведінкові орієнтації учнівської молоді - 2014»[1]. Якщо порівнювати із 2010 роком, то цей показник покращився на 7,3 відсоткових пункта, тоді не курило  80,3% учнів. Таким чином, в Україні спостерігається позитивна тенденція до зменшення поширеності куріння серед учнівської молоді.

dsc_0057.jpg

Дослідження було здійснене серед учнів віком 11, 13, 15 та 17 років.

Дані дослідження свідчать, що у 2014 р. порівняно з 2010 р. зменшився відсоток курців серед підлітків, котрі курять щодня (з 11% до 7,3%), котрі курять хоча б раз на тиждень (з 4,2% до 2,6%), котрі курять менше одного разу на тиждень (з 4,4% до 2,5%).

Така позитивна тенденція підтверджується і даними щорічних опитувань домогосподарств, які проводить Державна служба статистики. За даними цих опитувань, у 2000 році щоденно курило 10,1% підлітків віком 14-17 років, а в 2015 році ця частка зменшилася до 2,9%[2].

Незважаючи на те, що в Україні учні з кожним роком курять все менше, будь-який рівень поширеності куріння серед дітей, який є більшим нуля,  потребує  уваги як з боку суспільства, так із боку влади.

Саме у підлітковому віці негативний вплив нікотину особливо небезпечний. Тютюнокуріння не дає молодому організму повноцінно розвиватися, а нікотин та інші отруйні речовини тютюнового диму згубно впливають на роботу мозку підлітка, порушуючи кровообіг, що призводить до швидкої втомлюваності й зниження навчальної успішності.

«Щоб діти в Україні не курили, потрібно зробити сигарети непривабливими та недоступними. Громадські організації активно підтримують ініціативи щодо підвищення акцизів на тютюн, збільшення графічних попереджень про шкоду куріння на пачках сигарет та заборони викладки тютюнових виробів у вітринах магазинів», - наголосила Світлана Сидорова, експерт Українського центру контролю над тютюном ГО «Життя».

Нагадаємо, що у Верховній Раді зареєстровані два важливих антитютюнових законопроекти.  Законопроект №2820 «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну» пропонує заборонити ароматизовані сигарети,  запровадити великі попередження про шкоду куріння і розташувати їх у верхній половині пачки з її обох боків. Законопроект №4030а «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо захисту громадського здоров'я від шкідливого впливу тютюнового диму)» передбачає заборону на видиме розміщення тютюнових виробів у місцях продажу.


Зірки про куріння

Лілія Ребрик

телеведуча

Лілія Ребрик телеведуча «Я ніколи не курила. У театральному інституті в моєму першому етюді я мала курити. І ось на генеральній репетиції мій керівник кричить: «Ну давай, починай курити!». ... докладніше

Ані Лорак

співачка

Ані Лорак співачка «Я глибоко переконана, що люди, які ведуть нездоровий спосіб життя, не здатні досягти успіху. Точніше, вони можуть досягти успіху на один день, але утримати його – для цього має бути... докладніше