Головна / Медіа-центр / Інтерв’ю / Олег Михайлюта: „Треба пропагувати здоровий спосіб життя!”

Олег Михайлюта: „Треба пропагувати здоровий спосіб життя!”

]]>Печать]]> E-mail
Олег Михайлюта, він же Фагот з гурту ТНМК, віддавна і надовго потрапив у перелік артистів першого ешелону українського шоу-бізнесу. ТНМК, гурт вихідців з Харкова, одним з перших в Україні робив хіти українською мовою вже в кінці 90-их, коли багатьом це здавалося неможливим. Гурт є прихильним до української мови і сьогодні. Олега не оминула течія танцювальних телепроектів, але на хвилі успіху його тримають написані ним безумовні хіти: наприклад, пісня „Гранули ”, остання робота „Проїхали ”. Олег давав нам інтерв’ю на ходу, керуючи своєю BMW. Він поспішав в студію на запис. Ми розпитали Олега про його шлях до успіху та про те, як закріпити тенденцію моди на здоровий спосіб життя, зокрема, на свободу від куріння.


- Олеже, всім відомо, що ви з Харкова. А звідки коріння ваших батьків?
- Мої тато і мама народилися і виросли в Харкові. Мій дідусь по мамі – білорус, бабусин тато – росіянин.

- А ким були ваші батьки за професією?

- Тато – авіатор, приймав участь в розробці першого космічного корабля багаторазового використання «Буран». Крім того, викладав у Харківському авіаційному інституті. Мама – перукар, майстер – модельєр. Вона з 17 років все життя працює перукарем..

- Які картинки запам’яталися з дитинства?
- Пам’ятаю: мені 2 роки, до нас прийшли гості. Моя бабуся навчила мене віршику, і ось я стою та табуретці і цей віршик зачитую: «Чого, брате, так збілів? Що з тобою сталось?- Та за мною через ліс сто вовків гналось!». Гості зворушені, посміхаються. Тобто, незважаючи на те, що виховували мене, як і більшість тогочасних дітей, російською мовою, повагу та любов до України і до української мови мені прищеплювали змалку. Українська мова – рідна. Навіть мій тато, піднімаючи келих, говорив «За вільну Україну».

- Як ви потрапили у світ музики ?
Коли мені було 7 років, мама мене віддала в музичну школу для музично обдарованих дітей. Я там навчався протягом 11 років по класу фагота. Таких шкіл в Україні лише чотири: в Харкові, Києві, Львові та Одесі.

- Коли ви відчули, що в шоу-бізнесі щось зможете?
- Не знаю. Якщо говорити про те, коли вперше по телевізору показали, то перший кліп гурту ТНМК був на пісню «Зроби мені хіп-хоп». До того я сам зробив кліп гурту "S.Y.D.".Також я грав на фаготі в гурті «Казма-Казма». Це був альтернативний, але досить успішний проект. В1994-96 рр. в мене була своя авторська телевізійна програма «Реп-обойма». Ми знімали її в Харкові на Приват–ТV, але програма була загальнонаціональною. До речі, саме на Приват–ТV я навчився робити аранжування і музику на синтезаторі. Думаю, одним з перших досягнень можна було б вважати перший вихід в ефір програми «Реп-обойма». Але я бачив, що перші випуски були, як в приказці про перший млинець. Тому постійно аналізував, працював над собою. Звичайно, і зараз дивлюсь на себе зі сторони і намагаюсь робити краще.

Взагалі, я ніколи не роблю нічого, від чого я не отримую задоволення. Знаєте, в житті бувають люди, які намагаються тебе змінити, зробити втіленням свого ідеалу. Але такі ідеалісти не розуміють, що коли тобі самому не комфортно, то ти стаєш нецікавим, тому й іншим поряд з тобою стає некомфортно. Мене, наприклад, ніколи нікому не вдавалося змінити, незважаючи на неодноразові спроби.

- Які головні сходинки у кар’єрі ТНМК ви можете виділити?
- Перший головний етап - «Червона рута » в 1997 рік, тоді ТНМК взяв перше місце в номінації «Сучасна танцювальна музика». Це був дуже потужний поштовх для нас. Наша пісня «Зроби мені хіп-хоп» стала тоді “Кращим Шлягером Фестивалю”. Наступна сходинка – коли ми вирішили переїжджати до Києва. Ми ризикували, адже в столиці в нас ще нічого не було, але розуміли, що по-іншому не можна. В 1999 році «Червона рута» запросила нас писати пісні для молодих виконавців, ми стали продюсерами.


- Є питання, яке не можна не поставити. Всі знають, що в вас народився первісток і ви були присутні на пологах. Які переживання викликали пологи і поява дитини?
- Коли дитина народжується на твоїх очах – це магія. Я просто не можу по-іншому це описати. Чесно кажучи, я добре усвідомлюю те, що сталося, але конкретно описати свої відчуття мені поки що складно.

- Український шоу-бізнес: як він розвивається, які тенденції помітні?
- Він розвивається так, як і в усьому світі. Загальносвітова тенденція взагалі, і українська зокрема - спрощення, виготовлення максимально доступного для сприйняття продукту, щоб легше було споживачу з’їсти те, що йому хочуть згодувати. Навіть гуртам, які роблять не зовсім примітивну музику, у всьому світі важче, ніж попсі .
Крім того, на жаль, як не крути, але там де є бізнес і гроші, там є інтриги та бруд. А якщо це шоу-бізнес, то бруд стає гіпертрофованим і витонченим. В українському шоу-бізі грошей не настільки багато, як в російському чи в шоу-бізі США та Європи, тому і бруду менше. Але заперечувати його наявність не можна.

Як ви гадаєте, що впливає на культурне життя людей ?
- Значну роль відіграє економічний стан країни в цілому. Якщо економіка буде розвиватися нормально, то у людей буде можливість ходити на концерти, купувати диски, або купувати музику в Інтернеті і т.п.

- Останнім часом значно збільшилося кількість різноманітних телевізійних проектів. Чи впливає це якимось чином на творчість, розкрутку?
- Телевізійні проекти ніяк не впливають на творчість. В принципі, телевізор – це геніальний винахід, але використовується він по-різному. Телебачення сьогодні все більше перетворюється на зло, тому що є дуже розумні люди, які використовують його, щоб перевертати глядачу мозок. Коли люди починають вважати чиюсь думку своєю, це, мені здається, жахливо. Але я розумію, що така в нас робота: якщо займаєшся шоу-бізнесом, то без телебачення ніяк.

- Ви самі пишете музику?
- ТНМК – проект, який все робить сам. Ми самі музику і тексти пишемо, аранжування робимо, записуємо. Наприклад, музика і аранжування пісні «Гранули» моя, слова - Фоззі.
До речі, є своя студія звукозапису, FahotProductionHouse, на якій ми щойно закінчили записувати новий альбом ”С.П.А.М.”. В цій же студії паралельно робиться рекламний продакшн.

- Ви згадали пісню «Гранули». На вашу думку, в чому секрет успіху цієї пісні? Ви знали, що вона стане успішною?
- Це не в мене треба питати, а в слухачів. Вони – як лакмусовий папірець Я розумів, що пісня «Гранули» - дійсно красива. Але про визнання її як однієї з найуспішніших наших пісень, про те, що вона так довго буде «висіти» в чартах, не задумувався.

- Ви щойно запустили нову пісню з кліпом. Які подальші творчі плани?
- Ця пісня і кліп – черговий сингл з нового альбому. Першим синглом була пісня «Темно». Потім ми зробили кліп на пісню «Проїхали». Зараз вже вийшла нова модель телефону Nokia5250, в якому ми видали бета-версію нашого нового альбому ”С.П.А.М.”. Оскільки ми любимо забігати наперед, будемо видавати його в цифровому варіанті і в телефоні, і на CD.

- А є якісь молоді групи, яких загал ще не знає, але ви відчуваєте, що це може бути цікаво?
- Молодих хороших гуртів дуже багато. Але, як показує досвід, не всі з них «вистрелюють».Дуже багато гуртів мають хорошу модну музику, але їм просто не вистачає стрижня, поштовху або впертості, коли починають працювати над маркетингом. Необхідно, щоб знайшовся хороший продюсер, який би вірно все позиціонував. Можливий інший варіант – самотужки до цього дійти, як це було в ТНМК.

- Які моменти в житті ви любите?
- Я люблю моменти, коли щось добре виходить, так, як було задумано. Коли я встигаю зробити все заплановане на день. Коли сідаєш чи лягаєш відпочити і розумієш, що ти справді заслужив цей відпочинок .

- Яка риса вашого характеру вам в собі подобається, а яка ні?
- Не подобається те, що я буваю ледачим. Але я постійно з цим борюсь. Крім того, я впертий. Можливо, ця риса характеру є одночасно і хорошою, і поганою. Те, що я незламний в деяких своїх переконаннях, англійською unbreakable, звичайно, мені допомагає досягати поставлених цілей. Але іноді переконання – це відсутність якоїсь частки свободи. Тому, мабуть, я і йшов на деякі проекти, які не мої, наприклад «Танцюю для тебе», «Народна зірка»… Завдяки участі в цих проектах я намагаюсь дещо розширити рамки свого комфорту. Це був ніби виклик самому собі: «Зможеш чи не зможеш?». Я ж ніколи в житті не займався танцями. Тобто ще одна моя вагома риса характеру – це те, що я можу сам собі кидати виклик і перемагати.

- Ви є одним з зірок, які підписали „Маніфест українців проти куріння”. Як ви вважаєте, що потрібно зробити для того, щоб мода на не куріння, яка сьогодні з’явилася в Україні, закріпилася?

Куріння - це шкідливо, і це потрібно доносити до людей. Звичайно, страшні написи на пачках та картинки – не дуже приємні для людської психіки. Але, можливо, іншого виходу поки що і нема. Люди підвладні якимось примусовим заходам. Може, багато людей відмовляться від куріння. Тому потрібно і надалі пропагувати правильно ставлення до свого здоров’я і здоровий спосіб життя. Здоров’я нації починається із здоров’я кожної окремої людини. Але мені здається, що людина повинна сама приймати рішення, хоче вона жити довше і бути більш здоровою чи ні.
Серед моїх знайомих є люди, які кидають курити. Кілька місяців тому кинув курити Влад Фісун, колишній головний редактор журналу PlayBoy, а зараз - DJ Фантомас, який до цього курив дуже довго. Сподіваюся, що він це зробить раз і назавжди.

Зірки про куріння

Інна Шевченко

ведуча програми «Факти» (ICTV)

Інна Шевченко ведуча ICTV «Я була курцем і декілька разів кидала палити.  Я завжди прагнула позбутися цієї пагубної звички і мені дуже допомогла книжка Аллена Карра «Легкий спосіб кинути палити». Всім... докладніше

Ігор Кондратюк

телеведучий, шоумен

Ігор Кондратюк телеведучий, шоумен «Я ніколи не палив і не мав такого бажання. Алкогольні напої я п’ю дуже рідко, не маю звички топити в них неприємності. Алкогольні напої я п’ю дуже рідко, не маю звички... докладніше