Головна / Медіа-центр / Прес-релізи / Зменшення поширеності куріння – одне із завдань МОЗу

Зменшення поширеності куріння – одне із завдань МОЗу

]]>Печать]]> E-mail

14 грудня 2016

12 грудня 2016 р. під час круглого столу «Контроль над тютюном в Україні: досягнення та виклики» експерти обговорили подальші кроки, спрямовані за зменшення поширеності куріння в Україні.

dscn4404.jpg

«Міністерство постійно бере участь та підтримує заходи щодо імплементації положень Рамкової Конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну, європейського законодавства щодо заборони куріння в громадських місцях, заборони реклами тютюнових виробів, лікування від тютюнової залежності тощо. Одне із основних завдань на сьогодні – це адаптація європейського законодавства. Є відповідний законопроект №2820, який міністерство повністю підтримує та наполягає на прийнятті саме цього документу», -  зауважив Олег Дудін, головний спеціаліст відділу координації з іншими центральними органами виконавчої влади та міністерствами Управління громадського здоров'я МОЗ України. 

Крім того, експерт МОЗ зазначив, що оподаткування – це найдієвіший інструмент боротьби з тютюном. Так, із 2008 по 2015 рік в 12 разів збільшено податкове навантаження на тютюнові вироби. Завдяки чому відбулось значне скорочення виробництва тютюнових виробів: з 130 млрд штук сигарет  у 2008 р. до 86 млрд штук 2014 р. 

Під час дискусії Роберто Гнезотто, менеджер проекту «Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні Бюро ВООЗ в Україні наголосив на важливості здійснення інформаційних кампаній серед населення. На думку експерта, підвищення обізнаності людей про небезпеку куріння дозволить змінити їхню поведінку, що сприятиме відмові від куріння. Це в комплексі із законодавчими заходами допоможе зменшити поширеність куріння в Україні.

dscn4406.jpg

Новий напрямком МОЗ у контролі над тютюном – це створення сервісу, який допомагатиме курцям позбутися нікотинової залежності. «Ми нарешті розпочали роботу щодо створення національної телефонної гарячої лінії відмови від тютюнокуріння та професійного веб-сайту», - зауважив Олег Дудін. Це спільна ініціатива Міністерства охорони здоров’я України та Бюро ВООЗ, за підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва в межах реалізації проекту «Неінфекційні захворювання (НІЗ): профілактика та зміцнення здоров’я в Україні».

Довідково

Законопроект №2820 від 13.05.2015 «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров'я населення від шкідливого впливу тютюну» запроваджує заборону сигарет з ароматизаторами, збільшення ілюстрованих попереджень про шкоду куріння на пачках сигарет, заборону на продаж електронних сигарет неповнолітнім, зобов’язує виробників звітуватись про склад тютюнової продукції. 


Зірки про куріння

Анастасія Мазур

ведуча програми «Факти» (ICTV)

Анастасія Мазур ведуча ICTV «Свого часу я поборола цю залежність, просто прокинувшись одного разу і сказавши «стоп». Відтоді жодного разу не пошкодувала і не поверталась до неї. Вважаю, що фрази « я не... докладніше

Ані Лорак

співачка

Ані Лорак співачка «Я глибоко переконана, що люди, які ведуть нездоровий спосіб життя, не здатні досягти успіху. Точніше, вони можуть досягти успіху на один день, але утримати його – для цього має бути... докладніше