Головна / Медіа-центр / Новини / Словенія запроваджує небрендовану пачку сигарет. Україна наступна?

Словенія запроваджує небрендовану пачку сигарет. Україна наступна?

]]>Печать]]> E-mail

16 лютого 2017

15 лютого парламент Словенії прийняв закон, який запроваджує страшні однотипні пачки сигарет та забороняє всі форми реклами й спонсорства тютюну. Закон прийняли в рамках імплементації європейської директиви з контролю над тютюном №2014/40/ЄС.
cigarette-smoking_2195344b.jpg

Відповідно до нового антитютюнового законодавства у Словенії сигарети будуть продавати в однотипних упаковках темно-оливкового кольору із великими зображеннями хвороб, спричинених курінням. При цього на упаковках будуть відсутні логотипи, а назви брендів писатимуть однаковим шрифтом.  Ці вимоги до маркування є сильнішими, ніж передбачає європейська директива.

За словами експертів ВООЗ, ці нововведення допоможуть зменшити привабливість тютюнових виробів, а також збільшать обізнаність людей про смертельні наслідки куріння.

Окрім того, у Словенії заборонять ароматизовані сигарети, повністю обмежать всі форми тютюнової реклами та посилять контроль над електронними сигаретами.

Ці заходи спрямовані на зменшення поширеності куріння в державі й збереження здоров’я людей.

За словами міністра охорони здоров’я Словенії, у країні щодня помирає 10 осіб внаслідок куріння, а економіка втрачає 5% ВВП, а це приблизно 1,8 млрд євро.

Подібні антитютюнові заходи прийняли вже майже всі держави-члени ЄС. 

Нагадаємо, що в Україні також зареєстровано законопроект (№2820), який впроваджує норми європейської антитютюнової директиви, зокрема, передбачає збільшення зображень про шкоду куріння, заборону сигарет зі смаками, заборону продажу електронних сигарет дітям, врегулювання вмісту тютюнових виробів. Проте тютюнові лобісти вже 19 місяців блокують його та не допускають навіть до першого читання. Законопроект повністю відповідає євроінтеграційним зобов'язанням України, а також Рамковій конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну.


Зірки про куріння

Ігор Кондратюк

телеведучий, шоумен

Ігор Кондратюк телеведучий, шоумен «Я ніколи не палив і не мав такого бажання. Алкогольні напої я п’ю дуже рідко, не маю звички топити в них неприємності. Алкогольні напої я п’ю дуже рідко, не маю звички... докладніше

Андрій Доманський

телеведучий

Андрій Доманський телеведучий «Я почав курити на першому курсі інституту. До двадцяти п'яти років я запустив себе сильно зовні і в плані здоров'я. Я зрозумів, що в мене росте син, і замість того, щоб... докладніше