Головна / Медіа-центр / Інтерв’ю / Руслана: «Куріння – це гріх проти свого організму!»

Руслана: «Куріння – це гріх проти свого організму!»

]]>Печать]]> E-mail
Руслана призначила нам зустріч на Майдані Незалежності, де в неї проходила зйомка для телевізійників зі Швеції. Вони попросили українку представити Київ для популярного ток-шоу про мандрівки. Навіть після п'яти років, що минули з часу її перемоги на Євробаченні 2004-го року, Руслана залишається найвідомішою в світі співачкою з України. Після зйомок вона охоче давала автографи та фотографувалася.
Наше інтерв'ю проходило в її «Мерседесі», який увесь час намотував кола по центру Києва. «Не зупиняйся, не хочу стояти», - казала Руслана водієві. Вона любить рух. Розумна, щира та небайдужа до долі суспільства - такі враження залишилися від її характеру. Ми розпитали цю цілеспрямовану жінку про її корені, «психологічну яму», в яку вона потрапила після перемоги на Євробаченні та подій Помаранчевої революції. А також про те, чому вона вважає своє перебування в парламенті «найбільш ідіотським проектом в житті», але продовжує соціальну діяльність, зокрема, закликає людей кидати курити.


- Розкажіть, будь-ласка, звідки корені ваших батьків? У вашій зовнішності можна вгледіти східні риси.
- Моя мама має уральські корені, хоча народилася вона на Сахаліні - мій дід був військовим. У дитинстві жила в Німеччині, а потім все своє життя з 12 років - у Львові. Тато мій родом із батьківщини Роксолани - Рогатинського району Івано-Франківської області. Він у мене справжній «махровий українець» - дуже проукраїнських національних поглядів. Він, як і мама, приїхав до Львова. А я вже корінна львів'янка, народилася там. Я вважаю, що прямі корені у мене слов'янські. Може, є щось і східне. Але якщо дослідити родовід вглиб століть, думаю, що у всіх нас різноманітні корені, - на українській землі жило багато різних народів.

- Як вашим батькам вдалося виховати вас у любові до здорового способу життя?
- Мене з дитинства можна було лякати, що те, що ти вживаєш, шкодить голосу. Я з п'яти років фанатично ставилася до свого голосу. Мама «вловила» цю тему. Мене
відучили від насіння, горішків, морозива, шоколаду, від гострого та смаженого. Від усього, що шкодить голосу. У моїй родині завжди був проспортивний спосіб життя.

До речі, в мене батьки курили років до сорока: мама небагато, батько - більше. Але одного дня вони просто сказали собі: «Стоп!» - і обоє кинули курити.
Нині ведуть здоровий спосіб життя: мама - музикант, займалася балетом, батько, крім професії інженера, захоплювався альпінізмом, має розряди з гірськолижного та велоспорту. Все, що в Карпатах їздить, плаває чи скаче, він «осідлав». І мене навчив - я теж, наприклад, їжджу верхи.

- Чому ви серед інших українських зірок стали підписантом «Маніфесту українців проти куріння»?
- Куріння це є гріх, і це навіть не обговорюється. Це є гріх щодо себе, ти своє здоров'я підриваєш сам. Куріння забирає в нас енергію, яка мала би піти на інші, більш якісні речі в житті. З'являється депресія - і так воно пішло-поїхало. Я говорю зараз про молодих, у зрілому віці вже «сам собі режисер». Хай молодь ліпить себе і стає сильнішою, здоровішою, тоді вона зможе більше в цьому житті. Не важливо, чим ти займаєшся, - ти сильніший як людина, або ти себе починаєш труїти і просто в'янеш. Це як радіація - не видно, але наслідки жахливі. Я від лікарів багато наслухалась різних речей. У кінцевому результаті, до раку легень - один крок.

Якщо ти раз скажеш «Ні!» сигаретам, наступного разу ти так само відмовиш собі у зайвій дозі алкоголю, тебе не тягтиме на наркотики чи ще якісь спокуси цього життя, ти навчишся відверто говорити негативним речам «Ні!».
Отже, якщо хтось хоче кинути курити, нехай уявить ту річ, яку він цінує в собі найбільше, і домислить, як це їй шкодить. Дівчатам - зовнішності, колір обличчя однозначно страждає, який сенс потім купувати якісь маски, накладати собі щось на обличчя, якщо куріння вбиває його колір - воно жовтіє, блідне. Для чоловіків - впливає на потенцію тощо.

- Чи був момент у вашій долі, коли ви відчули, що будете не такою, як усі?
- Я вважаю, що я нормальна, така, як усі. Я дуже командна людина. Мені навпаки: домінувати над тусовкою - це просто реальний облом. Я маю відчувати, що я серед свого оточення, що я для них своя і вони для мене свої, у нас ніколи немає дистанції. Це мене в житті багато разів підводило. Біля мене опинялося багато таких людей, які, як я вже зараз вважаю, не мали би бути поруч, навіть після Євробачення. Я завжди занадто довіряла людям і продовжую їм довіряти, продовжую їм вірити. Я до себе дуже близько підпускаю людей.

- Чи є якісь моменти, де ви проявляєте жорсткість? У яких ситуаціях?
- У роботі я дуже жорстка, ми працюємо по ненормованому графіку, принаймні люди, які працюють зі мною. Наприклад, Юра, наш менеджер, возить мене за півдоби до Москви і назад. Є ще п'ятеро людей, які «нон-стопом» працюють постійно. Вся команда, яка зі мною працює, знає, що стогнати не можна, у нас так не заведено. Щоб досягти якихось результатів, потрібна впевнена команда.

- Ви буквально дуже високо злетіли після перемоги на Євробаченні, потім був вкрай емоційний Майдан. Чи була у вас після таких сильних переживань «психологічна яма» в житті?
- Була. Саме того року, який я провела у Верховній Раді, ця ямка і була. Потім я зрозуміла, що мій похід в політику - це була безглузда ідея від початку і до кінця. Вважаю, що це був марно витрачений час. Це не було потрібно ні мені, ні тим, хто мене запросив у політику, це був найбільш невдалий проект у моєму житті. Я думаю, що я спокійно пройшла цю ямку. Звичайно, є якісь там переживання час від часу. Знаєш, єдине що мене сильно рятує від будь-яких навіть натяків на депресію, те, що в мене є мета і вона мене тримає. Мета має бути - якомога більше присвячувати себе близьким, батькам, родичам. Можеш щось зробити для людей - це витягне тебе з будь-якої кризи. Живеш для себе - маєш постійні депресивні ситуації, а починаєш жити для когось, більше переймаєшся чужими проблемами - свої забуваються автоматично, вони тобі стають не потрібні.

- Чому ви пішли в політику - це були якісь амбіції?
- Ні, мене просто змусили піти в політику, поставивши перед фактом. Одного разу я відкрила Інтернет і побачила, що я у п'ятірці блоку «Наша Україна». А будь-які публічні маневри на той час мені здалися неможливими. Виходило, що на Майдані стояла, всіх підтримувала, Європа, Євробачення, а тепер - «в кущі». Де логіка? І я наважилася. Можна сказати, я підійшла ідеологічно до цього питання, і це була моя помилка. На цьому зіграли, мене підловили, до того ж, абсолютно некоректно.

Я відверто співчуваю Кличкові, я не знаю, як Віталій витримує цю атмосферу. Бути практично королем у світі спорту і варитися у цьому «космічному» оточенні?.. Він має неймовірну волю і силу.

Я зараз тобі скажу дуже песимістичну річ. Нагорі - не еліта. А там де еліта є, ми її не бачимо, їй не дають розвиватися, їй не дають поштовху.
Краще б я цього не бачила, не знала, не розуміла. На людях говорять одне, а потім ідеш за куліси і бачиш, як він, вона чи воно починають цинічно цим користуватися. Для політиків немає нічого святого, це я тобі говорю.

Я побула трохи в політиці і наслухалася їхнього «трьопу». Жодна людина не ставить перед собою як політиком завдання формувати для українців здоровий спосіб життя. Це говорить про те, що на сьогодні на всіх політиках можна поставити хрест. Це моя особиста думка. На вибори можна прийти і перекреслити анкету, сказавши: «Дякую». Сподіваюся, колись ми виліземо з наших печер. Я не перебільшую, те, що зараз відбувається в суспільстві, це мезозойський період.

- Чим ви живете сьогодні, що робите, які плани на майбутнє?
- Наразі готую новий проект, вже третій після «Диких танців», і моє життя - в цьому проекті. Перед цим ми зробили досить претензійний, амбітний проект «Wild energy» («Дика енергія»), з яким виходили на ринок Америки та Європи.
Ми не встигли його розкрутити через кризу, але заклали собі дуже гарну цеглинку у вигляді досвіду і зв'язків та напрацьованих контактів, які сподіваємося реалізувати вже в новому проекті.

Крім цього, добудовуємо власний будинок. А також закінчуємо робити свою студію. Сформували гарний кістяк в команді. Нарешті вже відсіялися ті, хто були зайвими, хто прийшов потусуватись, лишилися люди, які справді не для понтів на сцені. І я дуже задоволена тим, що маю руки, ноги, мізки, можливість працювати - мені більшого не треба. І поки що я всім задоволена.

- Коли саме вийде ваш новий диск?
- Цей рік ми трохи просачкуємо. Хай пройдуть вибори, все відгуде та вляжеться. Тому - 2010-го року.

Зірки про куріння

Антон Равицький

ведучий програми «Ранок у Великому Місті» (ICTV)

Антон Равицький ведучий ICTV «Головна шкода куріння - ілюзія. Ілюзія, що ви виглядаєте якось інакше, ілюзія, що ви чимось зайняті, що так розслабляєтеся або відволікаєтеся. Я палив з 13 до 25 років і... докладніше

Олександр Педан

телеведучий

Олександр Педан телеведучий «Я вважаю, що ті люди, які не курять і мають певний статус, повинні показувати це і говорити про це. Є мода, і вона дуже впливає на людей. Мені приємно, що останнім часом стало... докладніше