Головна / Медіа-центр / Прес-релізи / Захистити дітей від тютюнової індустрії: депутатів закликали прийняти антитютюнові закони

Захистити дітей від тютюнової індустрії: депутатів закликали прийняти антитютюнові закони

]]>Печать]]> E-mail

15 травня 2017

15 травня під Верховною Радою України представники ГО «Життя» та коаліції «За вільну від тютюнового диму Україну» закликали депутатів внести на голосування антитютюнові законопроекти №2820 і №4030а. Учасники акції наголосили, що нові антитютюнові зміни допоможуть зупинити полювання транснаціональних корпорацій на дітей. 

12.05_16.jpg

“Законопроект №2820 вже два роки не розглядають у парламенті, попри рекомендації профільного Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я, схвальні листи Всесвітньої організації охорони здоров’я, Світового Банку, Міністерства охорони здоров’я. Таке затягування процесу вигідне лише тютюновій індустрії, яка отримує надприбутки, наживаючись на житті та здоров’ї українців. Саме тому вони докладають максимум зусиль та ресурсів, щоб тиснути на парламентарів і затримувати будь-які антитютюнові зміни, які могли б вплинути на зменшення поширеності куріння в Україні. І це є підтвердженням того, що норми, які містить законопроект є дійсно ефективними у боротьбі проти куріння”,- наголосила Лілія Олефір, виконавча директорка ГО “Життя”.

12.05_17.jpg

У разі прийняття змін, запропонованих законопроектом №2820, в Україні заборонять сигарети з ароматизаторами, із обох сторін пачки сигарет на 65% її поверхі будуть великі фото хвороб, електронні сигарети заборонять продавати дітям, індустрію зобов’яжуть звітуватись про вміст тютюнових виробів, вилучать рекламу тютюну з Інтернету. Ці норми повністю відповідають положенням європейської Директиви 2014/40/ЄС з контролю на тютюном та Рамковій конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну. Такі правила вже рік, як діють у державах ЄС.

12.05_21.jpg

Останні антитютюнові закони були прийняті в Україні ще в 2012 році. За цей час виникли нові виклики у сфері громадського здоров’я, а тютюнова індустрія навчилась користуватися деякими прогалинами в чинному законодавстві. Так, попри заборону реклами тютюну, точки продажу використовують як майданчики для стимулювання продажу сигарет, оформлюючи вітрини із використанням світла, спеціальних викладок та яскравих кольорів. Окрім того, тютюнове лобі зуміло відібрати можливість у Держпродспоживслужби перевіряти заклади ресторанного господарства у випадку порушень ними законодавства про заборону куріння.

Саме тому, щоб удосконалити ці норми та посилити захист українців від тютюнового диму, зареєстрували законопроект №4030а. У цьому документі пропонується заборонити відкрите розміщення тютюнових виробів у вітринах магазинів, відновити функції Держпродспоживслужби щодо перевірок недобросовісних закладів, де дозволяють курити, збільшити штрафи за куріння в громадських місцях до 340 грн, зробити офіси, гуртожитки, готелі та вокзали повністю вільними від тютюнового диму. Згідно зі стратегіями ВООЗ щодо боротьби проти тютюну, ці норми ефективно вливають на зменшення поширеності куріння серед людей.

12.05_2.jpg

Представники профільних громадських організацій закликали парламентарів серйозно поставитись проблеми тютюнокуріння, яка щороку забирає з життя 63 тисячі осіб в Україні й прийняти антитютюнові законопроекти до 31 травня – Всесвітнього дня без тютюну.

12.05_1.jpg

12.05_10.jpg

12.05_12.jpg

 

Для контактної інформації: Оксана Тотовицька, медіа-координатор ГО «Життя», Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script , +38 (063) 261 74 05


Зірки про куріння

Антон Равицький

ведучий програми «Ранок у Великому Місті» (ICTV)

Антон Равицький ведучий програми «Ранок у Великому Місті» (ICTV) «Головна шкода куріння - ілюзія. Ілюзія, що ви виглядаєте якось інакше, ілюзія, що ви чимось зайняті, що так розслабляєтеся або відволікаєтеся.... докладніше

Марічка Падалко

телеведуча, учасниця шоу „Танцюю для тебе”

Марічка Падалко телеведуча, учасниця шоу „Танцюю для тебе” «Є проблема, що в громадських місцях починають обкурювати дітей. Наприклад, підлітки часто використовують дитячі майданчики як місце для перекуру.... докладніше