Головна / Медіа-центр / Новини / У ВРУ відбудеться виставка до Всесвітнього дня без тютюну

У ВРУ відбудеться виставка до Всесвітнього дня без тютюну

]]>Печать]]> E-mail

22 травня 2017

23 травня о 14:30 в кулуарах І-го поверху Верховної Ради України відбудеться відкриття фотовиставки «Вогні сигаретних вітрин – пастка для дітей». Виставка присвячена Всесвітньому дню без тютюну, який міжнародна спільнота щороку відзначає 31 травня.

anons_vystavka.png

Представники ГО «Життя» разом із народними депутатами, авторами антитютюнових законопроектів, наочно представлять, як тютюнові корпорації використовують маркетинг та рекламу для залучення дітей до куріння. Для цього створюють яскраві вітрини з привабливими кольорами, сигарети пакують у красиві упаковки, додають ароматизатори, а попередження про шкоду куріння заклеюють цінниками, крім того, пачки сигарет розміщують у магазинах на видному місці, на рівні дитячих очей, поруч із цукерками. Тютюнові корпорації вбачають дітей своїми потенційними клієнтами. 90% курців почали купувати сигарети у віці до 18 років. Дослідження показують, що діти, які бачать сигарети у вітринах магазинів на 64% більш схильні почати курити, а у 80% дітей перша сигарета була саме ароматизована.

Тому щоб зупинити таке полювання на дітей потрібно на законодавчому рівні регулювати ці проблемні питання. Важливо, щоб парламентарі ухвалили два важливих законопроекти: Проект Закону №2820 про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров'я населення від шкідливого впливу тютюну та Проект Закону №4030а про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо захисту громадського здоров'я від шкідливого впливу тютюнового диму).

Законопроект №2820 передбачає заборону ароматизованих сигарет, збільшення графічних попереджень про шкоду куріння на пачках сигарет,  звітність тютюнової індустрії про вміст виробів, регулювання електронних сигарет, водночас законопроект №4030а пропонує заборонити розміщувати сигарети у вітринах магазинів та удосконалити захист українців від тютюнового диму в громадських місцях. Ці зміни дозволять уберегти дітей та молодь від початку куріння та спонукатимуть нинішніх курців кинути палити.

 Організатори запрошують відвідати  експозицію з  23  по 26 травня 2017 року (кулуари 1 поверху, Грушевського, 5).

Вхід за картками акредитації.


Зірки про куріння

Марічка Падалко

телеведуча, учасниця шоу „Танцюю для тебе”

Марічка Падалко телеведуча, учасниця шоу „Танцюю для тебе” «Є проблема, що в громадських місцях починають обкурювати дітей. Наприклад, підлітки часто використовують дитячі майданчики як місце для перекуру.... докладніше

Ольга Фреймут

телеведуча

Ольга Фреймут телеведуча «Коли дивишся на людину, одразу бачиш, курить вона чи ні: зовсім інший тип шкіри, зуби, руки. Мені подобається, що за кордоном заборонили курити в приміщеннях. ... докладніше