Головна / Медіа-центр / Новини / У ВРУ відбудеться виставка до Всесвітнього дня без тютюну

У ВРУ відбудеться виставка до Всесвітнього дня без тютюну

]]>Печать]]> E-mail

22 травня 2017

23 травня о 14:30 в кулуарах І-го поверху Верховної Ради України відбудеться відкриття фотовиставки «Вогні сигаретних вітрин – пастка для дітей». Виставка присвячена Всесвітньому дню без тютюну, який міжнародна спільнота щороку відзначає 31 травня.

anons_vystavka.png

Представники ГО «Життя» разом із народними депутатами, авторами антитютюнових законопроектів, наочно представлять, як тютюнові корпорації використовують маркетинг та рекламу для залучення дітей до куріння. Для цього створюють яскраві вітрини з привабливими кольорами, сигарети пакують у красиві упаковки, додають ароматизатори, а попередження про шкоду куріння заклеюють цінниками, крім того, пачки сигарет розміщують у магазинах на видному місці, на рівні дитячих очей, поруч із цукерками. Тютюнові корпорації вбачають дітей своїми потенційними клієнтами. 90% курців почали купувати сигарети у віці до 18 років. Дослідження показують, що діти, які бачать сигарети у вітринах магазинів на 64% більш схильні почати курити, а у 80% дітей перша сигарета була саме ароматизована.

Тому щоб зупинити таке полювання на дітей потрібно на законодавчому рівні регулювати ці проблемні питання. Важливо, щоб парламентарі ухвалили два важливих законопроекти: Проект Закону №2820 про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров'я населення від шкідливого впливу тютюну та Проект Закону №4030а про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо захисту громадського здоров'я від шкідливого впливу тютюнового диму).

Законопроект №2820 передбачає заборону ароматизованих сигарет, збільшення графічних попереджень про шкоду куріння на пачках сигарет,  звітність тютюнової індустрії про вміст виробів, регулювання електронних сигарет, водночас законопроект №4030а пропонує заборонити розміщувати сигарети у вітринах магазинів та удосконалити захист українців від тютюнового диму в громадських місцях. Ці зміни дозволять уберегти дітей та молодь від початку куріння та спонукатимуть нинішніх курців кинути палити.

 Організатори запрошують відвідати  експозицію з  23  по 26 травня 2017 року (кулуари 1 поверху, Грушевського, 5).

Вхід за картками акредитації.


Зірки про куріння

Григорій Чапкіс

заслужений артист України, танцмейстер Віденських балів

Григорій Чапкіс заслужений артист України, танцмейстер Віденських балів «Я хочу звернутися до всіх діячів мистецтва: менше пропагандуйте! Я можу зрозуміти кадр, у якому сигарети необхідні, - ну, солдати... докладніше

Сашко Положинський

співак, лідер гурту „Тартак”

Сашко Положинський співак, лідер гурту „Тартак” «Коли я був значно молодшим, я часом тягнув сигарету, а то й чийсь недопалок. За компанію. Підпадаючи під вплив оточення, перебуваючи у полоні хибних уявлень...... докладніше