Головна / Медіа-центр / Новини / Депутати пропонують підвищити податки на сигарети у 2018 році

Депутати пропонують підвищити податки на сигарети у 2018 році

]]>Печать]]> E-mail

15 серпня 2017

Група народних депутатів зареєстрували законопроект №6683-1[1] щодо підвищення акцизів на тютюнові вироби. Зокрема пропонують збільшити специфічний акциз на сигарети на 33%, а адвалорний  з 12% до 20%. Серед авторів Оксана Юринець, Андрій Антонищак, Дмитро Добродомов, Ігор Лапін, Тетяна Острікова та 10  інших народних депутатів, представників різних депутатських фракцій. За прогнозами ініціаторів законопроекту, таке підвищення забезпечить орієнтовне додаткове надходження до бюджету в обсязі 11,8 млрд грн у 2018 році, порівняно із 2017 роком.
smoke-busters2-shutterstock.png
«Метою даного Закону є виконання вимог Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у частині наближення ставок акцизного податку на тютюнові вироби, а також забезпечення прогнозованих та стабільних надходжень до державного бюджету України», - йдеться у пояснювальній записці законопроекту.

Відповідно до Угоди про асоціацію, Україна зобов’язана підвищити специфічний акциз на сигарети до 90 євро за 1000 штук, станом на 2017 рік цей показник на рівні 21 євро.

Експерти Українського центру контролю над тютюном ГО «Життя» наголошують на тому, що політика оподаткування тютюнових виробів має позитивний вплив на зменшення поширеності куріння в Україні та збільшення надходжень до державного бюджету.

Так, завдяки 20-кратоному підвищенню акцизів на тютюнові вироби, починаючи із 2008 року, надходження до бюджету зросли в 9 разів із 3,6 млрд грн до 33,2 млрд грн у 2016 році, а кількість курців зменшилась із 10,1 млн осіб (2008 р.) до 6,7 млн осіб у 2015 році.

Експерти Світового банку вважають[2], що підвищення податків на сигарети допоможе зменшити поширеність куріння в Україні й заощадити кошти у сфері охорони здоров’я, які витрачають на лікування серцево-судинних та онкологічних хвороб, спричинених споживанням тютюнових виробів.

                                                                 


Зірки про куріння

Владислав Яма

танцюрист, хореограф

Владислав Яма танцюрист, хореограф «У моєму випадку все дуже просто. Я ставлю собі питання: навіщо? Допустимо, лежить переді мною пачка сигарет. Можна взяти, викурити, – пробував же колись в дитинстві.... докладніше

Марічка Падалко

телеведуча, учасниця шоу „Танцюю для тебе”

Марічка Падалко телеведуча, учасниця шоу „Танцюю для тебе” «Є проблема, що в громадських місцях починають обкурювати дітей. Наприклад, підлітки часто використовують дитячі майданчики як місце для перекуру.... докладніше