Головна / Медіа-центр / Прес-релізи / Біля Верховної Ради презентували новий бренд сигарет «Шкільні»

Біля Верховної Ради презентували новий бренд сигарет «Шкільні»

]]>Печать]]> E-mail

06 листопада 2017

Київ, 6 листопада 2017 ― В урядовому кварталі відбулась соціальна акція на підтримку законопроекту №4030а в форматі презентації нового бренду сигарет «Шкільні». Подія розпочалась безпосередньо перед Погоджувальною радою, щоб привернути увагу депутатів та сприяти включенню законопроекту до порядку денного роботи сесії Парламенту. 

bc6r3438.jpg

Зараз в Україні сигарети можна побачити з вітрини будь-якого кіоску. Дослідження свідчать, що візуальна доступність сигарет збільшує ризик того, що діти почнуть курити на 64%. Окрім цього, тютюнова індустрія вдається до всілякого прикрашання пачок сигарет, щоб зробити їх привабливими для дітей та підлітків, адже нові курці з’являються саме з дитячої аудиторії. Це підтверджує статистика: більше 60% дорослих курців в Україні почали курити ще у підлітковому віці – до 18 років.

bc6r3520.jpg

 

Презентація нового бренду сигарет «Шкільні» продемонструвала реальність, до якої наближається Україна, якщо не зупинити тютюнову пропаганду. Щоб зарадити перспективі подальшого спонукання дітей та підлітків до куріння, необхідно ухвалити законопроект №4030а, який забороняє видиме розміщення тютюнових виробів в місцях продажу.

Законопроект №4030а відповідає прийнятій Рамковій Конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну, яку ратифікувала Україна, та нормам законодавства європейських країн. Він отримав схвалення профільного Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я та рекомендований до розгляду Верховною Радою у першому читанні, проте вже майже рік не включається до порядку денного сесійних засідань Верховної Ради.

bc6r3607.jpg

«Зверніть увагу на вітрини кіосків, які знаходяться в безпосередній близькості біля шкіл, на зупинках громадського транспорту – вони рекламують сигарети. Ми повинні захистити дітей від цієї агресивної пропаганди тютюнових виробів. Для цього необхідно ухвалити законопроект №4030а. Ми розраховуємо на підтримку народних депутатів, віримо, що вони так само, як і ми, не хочуть, аби діти курили, тому ухвалять цей важливий законопроект про заборону видимого розміщення сигарет в місцях продажу», ― підкреслила Лілія Олефір, виконавча директорка ГО «Життя».

Довідка

У 2016 році Верховна Рада України прийняла Постанову «Про Заяву ВРУ з нагоди 10-річчя ратифікації Україною Рамкової Конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну». У цьому документі Верховна Рада висловила рішучість на законодавчому рівні продовжувати захищати українців від згубного впливу тютюну.

Світові дослідження підтверджують, що кількість курців в країні зменшується після посилення законодавчих обмежень щодо продажу, промоції та обмежень місць для тютюнокуріння. Глобальне опитування дорослих щодо вживання тютюну в Україні – GATS за 2017 р. показало, що з 2010 по 2017 р.р. в Україні поширеність куріння скоротилася майже на 20%. В цей період Верховна Рада України прийняла ряд законів, спрямованих на протидію поширенню вживання тютюну, серед яких: підвищення акцизів на тютюнові вироби, повна заборона куріння в кафе, барах, ресторанах, закладах охорони здоров'я та освіти, а також заборона реклами тютюну (окрім Інтернету), спонсорства та стимулювання продажу тютюну. Як наслідок, Україна за поширеністю куріння перемістилася із четвертого місця у 2006 році у третій десяток країн у 2015 році.

Проте останні антитютюнові нецінові заходи були прийняті ще у 2012 році. За час роботи нинішнього – VIII скликання ВРУ не було прийнято жодного антитютюнового закону. За п’ять років з’явились нові виклики, а законодавство лишилось застарілим.

 


Зірки про куріння

Фагот (Олег Михайлюта)

лідер гурту ТНМК

Фагот (Олег Михайлюта) лідер гурту ТНМК «Куріння - це шкідливо, і це потрібно доносити до людей. Звичайно, страшні написи на пачках та картинки – не дуже приємні для людської психіки. Але, можливо, іншого... докладніше

Ані Лорак

співачка

Ані Лорак співачка «Я глибоко переконана, що люди, які ведуть нездоровий спосіб життя, не здатні досягти успіху. Точніше, вони можуть досягти успіху на один день, але утримати його – для цього має бути... докладніше