Головна / Медіа-центр / Новини / Мораторій на перевірки провокує куріння в кафе та ресторанах — громадськість

Мораторій на перевірки провокує куріння в кафе та ресторанах — громадськість

]]>Печать]]> E-mail

29 листопада 2017

29-го листопада в Українському кризовому медіа-центрі мешканці будинків, які щодня потерпають від кальянного диму у власних квартирах, звернулися з вимогою дотримуватися антитютюнового законодавства.img_4801.jpg

Люди стикнулися із безкарністю недобросовісних власників закладів ресторанного господарства, які систематично порушують Закон.

«Ми, мешканці будинків, у яких розташовані кальян-бари, змушені виїздити із квартир або труїтися їдким димом кальяну прямо у своїх оселях. Я переїхала до родичів, адже здоров’я не витримало цілодобової «газової камери», яку влаштувала нам кальянна. Чиновники прикриваються мораторієм на проведення перевірок, який став захисником для порушників закону. Я вимагаю від влади лише одне - виконувати Закон та проводити перевірки за скаргами на куріння», - розповіла Зінаїда Холоднікова, мешканка квартири над кальян-баром.

Кияни вчергове звернулися до Кабінету Міністрів України з вимогою відновити виконання Закону України № 2899-IV «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення» та захистити їхнє право дихати чистим повітрям у своїх домівках.

На підтримку мешканців громадськість виступила із публічною заявою до влади.

img_4759.jpg

Віктор Артеменко, менеджер з адвокації Реанімаційного Пакету Реформ зазначив: «Відсутність контролю за дотриманням «бездимного» закону негативно впливає як на рівень виконання закону, так і на імідж держави, яка раптом втратила спроможність захищати споживачів. Група «Реформа охорони здоров’я РПР» вимагає від Кабінету Міністрів відновити виконання Закону України № 2899-IV, а від Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ) надавати погодження Держпродспоживслужбі на проведення перевірок на підставі звернень громадян щодо куріння у закладах ресторанного господарства».

Як відомо, з 1 січня 2017-го МЕРТ відмовляє Держпродспоживслужбі у погодженні проведення перевірок закладів ресторанного господарства на підставі скарг споживачів щодо куріння у цих закладах.

«Наше управління регулярно отримує скарги від киян на порушення антитютюнового законодавства. Погодити вихід інспектора на перевірку повинен МЕРТ. Проте з 1 січня 2017 року ми не отримали жодного погодження від МЕРТ попри нашу готовність виконувати свій обов’язок щодо захисту прав споживачів» — прокоментував Олег Рубан, начальник Головного управління Держпродспоживслужби у м. Києві.

img_4809.jpg

Центр громадянського представництва "Життя" в листопаді та грудні 2016-го провів моніторинг виконання Закону № 2899-IV у п’яти містах. Громадяни надіслали понад сто скарг в Держпродспоживслужбу, проте МЕРТ відмовив у проведенні перевірок.

«Відсутність державного контролю негативно впливає на виконання антитютюнового законодавства. Безкарністю користуються недобросовісні підприємці, наражаючи на небезпеку здоров’я та життя персоналу й відвідувачів закладів ресторанного господарства», - зазначила Оксана Тотовицька, медіа-координаторка ГО «Життя».

img_4752.jpg

Щоб уникнути маніпуляцій та забезпечити точність трактування антитютюнового законодавства в частині контролю за його дотриманням, ще в липні 2016 року група народних депутатів із різних фракцій зареєстрували законопроект №4030а. Цим законопроект чітко визначається, що Держпродспоживслужба як орган, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, матиме беззаперечне право здійснювати перевірки за зверненням громадян.

Запровадження в Україні заборони куріння в закладах ресторанного господарства та на робочих місцях, а також заборона реклами, стимулювання та просування тютюнової продукції у 2012 році разом з акцизною політикою зменшило поширеність куріння в Україні до 20%. Виконання законодавства щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів є важливим чинником охорони здоров’я.

Для контактної інформації: (063) 261-74-05, (044) 234-93-20, Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script , Оксана Тотовицька.

  img_4765.jpg


 

img_4813.jpg


Зірки про куріння

Олег Скрипка

лідер гурту «ВВ»

Олег Скрипка лідер гурту «ВВ» «Наркотики – зло. Щодо алкоголю – то це, нажаль, частина сучасного суспільства. Головне – не мати залежності. Зазвичай я випиваю келих пива і почуваю себе класно. ... докладніше

Ані Лорак

співачка

Ані Лорак співачка «Я глибоко переконана, що люди, які ведуть нездоровий спосіб життя, не здатні досягти успіху. Точніше, вони можуть досягти успіху на один день, але утримати його – для цього має бути... докладніше