Головна / Медіа-центр / Новини / Мораторій на перевірки провокує куріння в кафе та ресторанах — громадськість

Мораторій на перевірки провокує куріння в кафе та ресторанах — громадськість

]]>Печать]]> E-mail

29 листопада 2017

29-го листопада в Українському кризовому медіа-центрі мешканці будинків, які щодня потерпають від кальянного диму у власних квартирах, звернулися з вимогою дотримуватися антитютюнового законодавства.img_4801.jpg

Люди стикнулися із безкарністю недобросовісних власників закладів ресторанного господарства, які систематично порушують Закон.

«Ми, мешканці будинків, у яких розташовані кальян-бари, змушені виїздити із квартир або труїтися їдким димом кальяну прямо у своїх оселях. Я переїхала до родичів, адже здоров’я не витримало цілодобової «газової камери», яку влаштувала нам кальянна. Чиновники прикриваються мораторієм на проведення перевірок, який став захисником для порушників закону. Я вимагаю від влади лише одне - виконувати Закон та проводити перевірки за скаргами на куріння», - розповіла Зінаїда Холоднікова, мешканка квартири над кальян-баром.

Кияни вчергове звернулися до Кабінету Міністрів України з вимогою відновити виконання Закону України № 2899-IV «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення» та захистити їхнє право дихати чистим повітрям у своїх домівках.

На підтримку мешканців громадськість виступила із публічною заявою до влади.

img_4759.jpg

Віктор Артеменко, менеджер з адвокації Реанімаційного Пакету Реформ зазначив: «Відсутність контролю за дотриманням «бездимного» закону негативно впливає як на рівень виконання закону, так і на імідж держави, яка раптом втратила спроможність захищати споживачів. Група «Реформа охорони здоров’я РПР» вимагає від Кабінету Міністрів відновити виконання Закону України № 2899-IV, а від Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ) надавати погодження Держпродспоживслужбі на проведення перевірок на підставі звернень громадян щодо куріння у закладах ресторанного господарства».

Як відомо, з 1 січня 2017-го МЕРТ відмовляє Держпродспоживслужбі у погодженні проведення перевірок закладів ресторанного господарства на підставі скарг споживачів щодо куріння у цих закладах.

«Наше управління регулярно отримує скарги від киян на порушення антитютюнового законодавства. Погодити вихід інспектора на перевірку повинен МЕРТ. Проте з 1 січня 2017 року ми не отримали жодного погодження від МЕРТ попри нашу готовність виконувати свій обов’язок щодо захисту прав споживачів» — прокоментував Олег Рубан, начальник Головного управління Держпродспоживслужби у м. Києві.

img_4809.jpg

Центр громадянського представництва "Життя" в листопаді та грудні 2016-го провів моніторинг виконання Закону № 2899-IV у п’яти містах. Громадяни надіслали понад сто скарг в Держпродспоживслужбу, проте МЕРТ відмовив у проведенні перевірок.

«Відсутність державного контролю негативно впливає на виконання антитютюнового законодавства. Безкарністю користуються недобросовісні підприємці, наражаючи на небезпеку здоров’я та життя персоналу й відвідувачів закладів ресторанного господарства», - зазначила Оксана Тотовицька, медіа-координаторка ГО «Життя».

img_4752.jpg

Щоб уникнути маніпуляцій та забезпечити точність трактування антитютюнового законодавства в частині контролю за його дотриманням, ще в липні 2016 року група народних депутатів із різних фракцій зареєстрували законопроект №4030а. Цим законопроект чітко визначається, що Держпродспоживслужба як орган, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, матиме беззаперечне право здійснювати перевірки за зверненням громадян.

Запровадження в Україні заборони куріння в закладах ресторанного господарства та на робочих місцях, а також заборона реклами, стимулювання та просування тютюнової продукції у 2012 році разом з акцизною політикою зменшило поширеність куріння в Україні до 20%. Виконання законодавства щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів є важливим чинником охорони здоров’я.

Для контактної інформації: (063) 261-74-05, (044) 234-93-20, Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script , Оксана Тотовицька.

  img_4765.jpg


 

img_4813.jpg


Зірки про куріння

Григорій Чапкіс

заслужений артист України, танцмейстер Віденських балів

Григорій Чапкіс заслужений артист України, танцмейстер Віденських балів «Я хочу звернутися до всіх діячів мистецтва: менше пропагандуйте! Я можу зрозуміти кадр, у якому сигарети необхідні, - ну, солдати... докладніше

Сашко Положинський

співак, лідер гурту „Тартак”

Сашко Положинський співак, лідер гурту „Тартак” «Коли я був значно молодшим, я часом тягнув сигарету, а то й чийсь недопалок. За компанію. Підпадаючи під вплив оточення, перебуваючи у полоні хибних уявлень...... докладніше