Головна / Медіа-центр / Новини / Прийняти антитютюновий законопроект №2820 – вимога євроінтеграції

Прийняти антитютюновий законопроект №2820 – вимога євроінтеграції

]]>Печать]]> E-mail

13 березня 2018

7 березня група «Медична реформа» Реанімаційного Пакету Реформ опублікувала офіційну заяву із закликом до Уряду та Верховної Ради терміново додати до дорожньої карти законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію антитютюновий законопроект №2820.

2820_eu.png

Законопроект передбачає запровадити європейські стандарти збереження громадського здоров'я від згубного впливу тютюну.

“Прийняття законопроектів №2820 та № 2386а-1 є важливим кроком для виконання Глави 22 Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом”, - йдеться в заяві.

У звіті про виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом у 2017 році зазначено, що в Україні найменший євроінтеграційний прогрес у галузі громадського здоров’я. Лише 4% вимог Угоди про асоціацію виконано у цій сфері. Саме тому в звіті зазначено, що серед ключових завдань на 2018 рік є прийняття законопроекту № 2820.

“Законопроект №2820 відповідає положенням Директиви 2014/40/ЄС, які вже успішно виконуються Європейському Союзі ще з травня 2016 року, а також Рамковій конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну. Проте Верховна Рада майже за три роки з моменту реєстрації законопроекту так і не спромоглась розглянути його навіть у першому читанні. Законопроект №2820 відображає більшість важливих норм директиви та може бути доопрацьований в комітетах до другого читання. Молодь має право на рівний захист від тютюну, адже право на здоров’я не має кордонів”,- наголосила Лілія Олефір, виконавча директорка ГО “Життя”.

Законопроектом пропонується заборонити ароматизовані сигарети, збільшити та оновити графічні  попередження про шкоду куріння і розташувати їх з обох боків пачки, встановити правила для продажу електронних сигарет та трав’яних сумішей, розкрити склад тютюнових виробів, заборонити рекламу тютюну в Інтернеті. Законопроект № 2820 позитивно оцінили Міністерство охорони здоров’я України, Європейське регіональне бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), Світовий банк в Україні, Smoke Free Partnership, Європейська мережа з попередження куріння (ENSP), коаліція «За вільну від тютюнового диму Україну» та ініціатива «Реанімаційний пакет реформ» (РПР).

Нагадаємо, що 6-го жовтня 2016 року Комітет з питань європейської інтеграції підтримав законопроект №2820, а 7-го жовтня 2015 року профільний Комітет ВРУ з питань охорони здоров’я рекомендував цей документ до першого читання.

 

Для контактної інформації: Тотовицька Оксана, медіа-координатор Українського центру контролю над тютюном ГО «Життя», +38(063) 261 74 05, (044) 234 93 20, Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script .

Джерело: http://tobaccocontrol.org.ua/news/priiniati-antitiutiunovii-zakonoproiekt-2820-vimogha-ievrointieghratsiyi


Зірки про куріння

Руслана

співачка

Руслана співачка «Куріння це є гріх, і це навіть не обговорюється. Це є гріх щодо себе, ти своє здоров’я підриваєш сам. Куріння забирає в нас енергію, яка мала би піти на інші, більш якісні речі... ... докладніше

Святослав Вакарчук

лідер гурту «Океан Ельзи»

Святослав Вакарчук лідер гурту «Океан Ельзи» «Так сталося, що мене ця шкідлива звичка оминула. І коли мої друзі-курці мене запитують: «Ти що, ніколи не курив?», а я відповідаю: «Ні», вони кажуть: «Молодець!... докладніше