Головна / Медіа-центр / Прес-релізи / Діти курять – парламент ігнорує

Діти курять – парламент ігнорує

]]>Печать]]> E-mail

16 квітня 2018

16 квітня під Верховною Радою України відбулась акція експертів Київського міського Центру громадського здоров’я, коаліції “За вільну від тютюнового диму Україну” та Реанімаційного Пакету Реформ. Учасники закликали голів фракцій ВРУ підтримати внесення у порядок денний антитютюнових законопроектів №2820 та №4030а.

bc6r3242.jpg

Акція є частиною Марафону подій до Всесвітнього дня без тютюну, який відзначається 31 травня щороку.

Відповідно до Європейського опитування учнівської молоді щодо вживання алкоголю та наркотичних речовин[1], в Україні щоденно курять 12,2% учнівської молоді. Лише 18,4% опитаних зазначили, що вони знають про великий ризик куріння сигарет для здоров’я. Окрім того, 19,5% підлітків пробували курити електронні сигарети, які жодним чином не регулюються в Україні, а їхній продаж дозволений навіть неповнолітнім.

Причиною виникнення нікотинової залежності серед дітей є посилений маркетинговий вплив із боку тютюнової індустрії. Так, вітрини магазинів переповнені яскравими викладками сигарет. А до самих тютюнових виробів додають ароматизатори і пакують їх у яскраві пачки, використовують пряму рекламу електронних сигарет. Це робить сигарети доступними, а саме куріння соціально прийнятним.

Щоб вберегти здоров’я дітей від згубного впливу тютюну важливо не лише проводити освітні заходи, а також посилювати антитютюнове законодавство, щоб вилучити всі форми стимулювання продажу тютюну.

Саме тому в Україні зареєстровано два законопроекти №2820 та №4030а, котрі допоможуть дітям стати поколінням вільним від тютюну.

Законопроект №2820 пропонує запровадити великі графічні попередження про шкоду куріння (65% від площі пачки) і розташувати їх у верхній половині пачки з обох боків, заборонити ароматизовані сигарети, заборонити продаж електронних сигарет дітям, розкрити склад тютюнових виробів, вилучити рекламу тютюну з Інтернету.

Тоді як законопроект №4030а передбачає заборону розміщувати сигарети у вітринах магазинів, удосконалити захист українців від тютюнового диму в громадських місцях та запровадити дієві механізми контролю за виконанням антитютюнового законодавства.

“Антитютюнові законопроекти №2820 та №4030а вже три роки не розглядаються парламентом. Об’єктивних причин такому зволіканню нема. Законопроекти рекомендовані профільним Комітетом ВРУ з питань охорони здоров’я до першого читання і підтримані МОЗом. Окрім того, вони є частиною євроінтеграційних законопроектів і повністю відповідають Рамковій конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну. Сподіваємось, що парламент знайде час проголосувати за збереження здоров’я дітей від тютюну”, - наголосила Лілія Олефір, виконавчий директор ГО “Життя”.

Для контактної інформації: +38 (063) 261 74 05, (044) 234 93 20,  Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script .Зірки про куріння

Лілія Ребрик

телеведуча

Лілія Ребрик телеведуча «Я ніколи не курила. У театральному інституті в моєму першому етюді я мала курити. І ось на генеральній репетиції мій керівник кричить: «Ну давай, починай курити!». ... докладніше

Марічка Падалко

телеведуча, учасниця шоу „Танцюю для тебе”

Марічка Падалко телеведуча, учасниця шоу „Танцюю для тебе” «Є проблема, що в громадських місцях починають обкурювати дітей. Наприклад, підлітки часто використовують дитячі майданчики як місце для перекуру.... докладніше