30 Травня 2023

Петиція до Кабінету Міністрів та Верховної Ради України

Закликаємо підвищити акцизи на тютюнові вироби та забезпечити механізм спрямування податку на охорону здоров’я

Ініціатор петиції: ГО “Життя”

Закон України “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення” визначає обсяг коштів Держбюджету, що спрямовуються на реалізацію програми медичних гарантій, щорічно визначається як частка валового внутрішнього продукту у розмірі не менше 5 відсотків валового внутрішнього продукту України.

Для забезпечення наповнення Держбюджету та реалізації вимоги забезпечення медичних гарантій у розмірі 5% від ВВП ми закликаємо:

  • збільшити акциз на усі без виключення види тютюнових виробів та рідин для електронних сигарет;
  • запровадити механізм прямого спрямування акцизного збору з тютюнових виробів та рідин для електронних сигарет та алкогольних виробів на покриття медичних гарантій для громадян.

Згідно зі звітом ВООЗ близько 30 країн з усього світу вже мають досвід спрямування надходження від податків на тютюнові вироби на цілі охорони здоров’я. Зокрема це Литва, Ісландія, Польща, Румунія, Ботсвана, Єгипет, Панама, Філіппіни, Таїланд та В'єтнам, окремі штати США.

Податки на тютюн - це розумні податки. Тютюнові вироби - це несуттєвий товар, який за даними ВООЗ вбиває до половини споживачів. Високі податки на тютюн рятують життя, мобілізують ресурси, усувають нерівність у здоров’ї та зменшують навантаження на системи охорони здоров’я. Україна має значний потенціал значного збільшення податку на тютюн для зменшення споживання тютюну, водночас приносячи значні доходи для держави.

Спрямування акцизного податку на тютюн на потреби охорони здоров’я - це логічний крок, адже вживання тютюну є ключовим ризиком неінфекційних захворювань та передчасної смертності, жертвами якого стають 85 тисяч людей в Україні щороку!

16 - Кількість підписантів

Поширити

   

Підписанти:

Дмитро Коваленко, Вікторія Демиденко, Анастасія Бонковська, Елена Терехова , Анна Борозенец , Вадим Маслєнков, Сергій Папернюк, Юлія Єрмакова , Сергій Гончар, Ольга Трістан, Левицька Оксана, Світлана Сидорова, Дмитро Полонський, Лілія Олефір, Дмитро Купира, Володимир Жереб,

*Всі зібрані підписи, разом із зверненням, будуть надіслані до народних депутатів України, Уряду та Офісу Президента України.  

ЗІБРАНО ПІДПИСІВ

16

Заповніть поля нижче та отпримуйте актуальні новини першими!

Fill in the fields below and get the latest news first!