НАСТУПНОГО РОКУ НАДХОДЖЕННЯ ВІД ПОДАТКІВ НА ТЮТЮН ЗРОСТУТЬ НА 5 МІЛЬЯРДІВ ГРИВЕНЬ

У вівторок, 22 грудня об 11:00 в інформаційному агентстві «УНІАН» розпочнеться пресконференція на тему «Наступного року надходження від податків на тютюн зростуть на 5 мільярдів гривень», яку організовує громадська організація «Життя».

 

17 грудня Верховна Рада України ухвалила рішення, що зберігає для Держбюджету 2021 додаткових 5 мільярдів гривень. Парламент відхилив поправку №175 у законопроєкті №4065, що знижує акциз на ТВЕНи (сигарети для IQOS, glo) та сигарили.

 

Для порівняння: у 2020 році акциз на ТВЕН становить приблизно 0,34 грн за штуку, а на сигарети – 1.21 грн за штуку. Завдяки збереженим змінам, у 2021 році акциз на ТВЕНи та сигарети зрівняється та становитиме 1.45 грн за штуку. Тож депутати зберегли запровадження з 1 січня 2021 року однакових акцизів для усіх видів тютюнових виробів (Закон №466-ІХ). Усі тютюнові вироби однаково шкідливі, тому важливо, щоб податки та ціни були високими, таким чином менше дітей та молоді в Україні почне курити.

 

Учасники пресконференції детальніше розкажуть про підвищення акцизів на ТВЕНи та сигарили і чому тютюнова індустрія намагається усіляко не допустити цих змін?

 

 

Спікери:

 

Лада Булах – народний депутат України;

Антон Шкіряк – нейрохірург-онколог;

Павло Яворський – дослідник Київської школи економіки;

Дмитро Шерембей – голова Координаційної ради БФ «100% життя»;

Андрій Скіпальський – голова правління ГО «Життя»;

Лілія Олефір – виконавча директорка ГО «Життя».

 

Для контактної інформації: Дмитро Полонський, медіакоординатор ГО «Життя», 063 344 12 69, dmytro.p@center-life.org

Поділитися новиною: