АНОНС: «Україна кидає курити» – брифінг до Всесвітнього дня без тютюну.

31 травня о 10:30 на площі Конституції біля Верховної Ради України, громадська організація «Життя» разом з партнерами організовують брифінг з нагоди Всесвітнього дня без тютюну.

Темою Всесвітнього дня без тютюну 2021 року є допомога людям у припиненні вживання тютюну. У ВООЗ наголошують, що пандемія COVID-19 і вищі ризики захворюваності та перебігу хвороби для курців сприяла тому, що мільйони курців по всьому світу виявили бажання побороти тютюнову залежність.

Під час події будуть представлені художні роботи дітей із закликом посилення захисту від куріння та плакати ВООЗ до кампанії Всесвітнього дня без тютюну. Учасники події звернуться до Парламенту із закликом ухвалення комплексного антитютюнового законопроєкту №4358, розробленого на основі Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну та Директиви 2014/40/ЄС.

До виступу на події запрошені:

Михайло Радуцький – Голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування;

Ярно Хабіхт – голова представництва ВООЗ в Україні;

Лада Булах  – народний депутат України;

Антон Шкіряк – лікар-онколог;

Олег Дудін – фахівець Центру громадського здоров’я МОЗ України;

Лілія Олефір – виконавча директорка громадської організації “Життя”;

Світлана Ільїнова – державний експерт експертної групи з питань профілактики неінфекційних хвороб та формування здорового способу життя Директорату громадського здоров’я та профілактики захворюваності Міністерства охорони здоров’я.

 

Довідково: за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку понад 8 млн людей в усьому світі помирають через хвороби, спричинені вживанням тютюну, а в Україні куріння забирає в середньому 85 000 життів. Не меншої шкоди куріння завдає і економіці, за розрахунками експертів щорічні економічні втрати складають 3,2% ВВП України або близько 90 млрд грн внаслідок ранньої втрати працездатності курцями, соціальними виплатами та лікуванням хвороб, викликаних курінням.

Для контактної інформації: Дмитро Полонський, медіакоординатор ГО «Життя», 063 344 12 69, dmytro.p@center-life.org

Поділитися новиною: