АНОНС:”В Україні стартує проект допомоги курцям у відмові від куріння”

  1. 17-го листопада, у Міжнародний день відмови від куріння, об 11:30 в ІА «УНІАН» відбудеться прес-конференція, під час якої буде представлено проект зі створення національного сервісу для надання допомоги у припиненні куріння. 

Це спільна ініціатива Міністерства охорони здоров’я України та Бюро ВООЗ в Україні, яка впроваджується громадською організацією «Життя» за фінансової підтримки Швейцарської Агенції розвитку та співробітництва в рамках проекту «Неінфекційні хвороби: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні».

Під час заходу буде оприлюднено результати опитування Київського міжнародного інституту соціології щодо досвіду та готовності українських курців відмовитися від споживання тютюну, а також найбільш популярних та прийнятних для цього методів.

За даними досліджень, 68% дорослих українців хотіли б позбутися тютюнової залежності, 40,5% курців пробували кинути курити, однак лише 6,7% змогли це зробити[1]. Відтак, професійна допомога у відмові від куріння є досить актуальною для українських курців. Одним із видів такої допомоги є сервіс національного рівня, а саме телефонна лінія та спеціалізований веб-портал. Подібні сервіси діють у багатьох країнах та вже довели свою ефективність, оскільки дозволяють знизити захворюваність на ряд смертельно небезпечних хвороб, які виникають внаслідок вживання тютюну.

До участі у прес-конференції запрошені:

Олег Дудін, головний спеціаліст відділу координації з іншими центральними органами виконавчої влади та міністерствами Управління громадського здоров’яМіністерства охорони здоров’я України;

Алла Щербінська, проф., радник генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ України;

Наталія Король, фахівець з неінфекційних захворювань Бюро ВООЗ в Україні;

Тетяна Петренко, завідуюча відділом кількісних методів, Київський міжнародний інститут соціології;

Тетяна Андрєєва, експерт з охорони громадського здоров’я та головний редактор журналу «Tobacco Control and Public Health in Eastern Europe»;

Отто Стойка, головний лікар Київського міського центру здоров’я;

Катерина Римаренко, координатор проектів ГО «Життя».

Попередня акредитація обов’язкова до 9:30 17-го листопада.

Для контактів: Оксана Тотовицька, медіа-координатор Українського центру контролю над тютюном ГО «Життя», +38(063) 261 74 05, (044) 234 93 20,oksana@center-life.org.

[1] http://www.who.int/tobacco/surveillance/en_tfi_gats_ukraine_report_2010.pdf

Поділитися новиною: