Бритіш Американ Тобакко підозрюють у масштабному відмиванні грошей

З огляду на опубліковані 18 серпня в The Guardian факти щодо діяльності British American Tobacco (BAT) в Африці, Кампанія «Майбутнє дітей без тютюну» (CTFK) закликає Міністерство юстиції США і Комісію з цінних паперів і бірж США почати розслідування діяльності ВАТ і її дочірніх компаній на предмет фактів хабарництва та порушень вимог Закону про боротьбу з корупцією. Кампанія «Майбутнє дітей без тютюну» направила листи в два державні органи з проханням почати розслідування.

Останнім часом British American Tobacco все частіше стикається із звинуваченнями у хабарництві та корупції з метою отримати в Африці переваги над іншими компаніями і підірвати зусилля урядів зі скорочення куріння. Раніше в цьому місяці Бюро з боротьби із шахрайством в особливо великих розмірах Великобританії (SFO) офіційно почало розслідування відносно ВАТ за підозрою в корупції.

 Опублікований в The Guardian revealed звіт містить нові факти, які свідчать про те, що BAT роками таємно і, можливо, незаконно носила мільйони доларів готівкою через кордон зруйнованої війною Демократичної Республіки Конго (ДРК), імовірно, для фінансування операцій з тютюном в цій країні. Нові факти говорять, в тому числі, і про те, що діяльність ВАТ включає в себе залучення озброєних повстанців, які беруть участь в затяжному конфлікті в ДРК, для секретного перевезення готівки для оплати фермерам тютюну в відсутньому на карті місті Аузі, побудованому ВАТ в 1950-х, за інформацією The Guardian.

Крім можливих порушень вимог Закону про боротьбу з корупцією, звіт The Guardian зачіпає питання про те, чи не порушують перевезення ВАТ готівкових доларів США через кордон ДРК в період конфлікту також федеральний закон про протидію відмиванню грошей, особливо з огляду на те, що США ввела санкції проти ДРК з 2006 року. У публікації також розкривається роль ВАТ в завалюванні ринку Південного Судану під час військових дій найдешевшими брендами сигарет і її контакти з терористичною мережею в Сомалі для продовження торгівлі сигаретами в країні.

Особливу тривогу ці звинувачення викликають після злиття в липні 2007 року BAT і Reynolds American у США. Це злиття дозволило BAT отримати панівну позицію на ринку США і, згідно з даними ВАТ, стати найбільшою тютюновою компанією в світі за розміром операційного прибутку.

 «З огляду на багаторічну історію навмисної дезінформації з боку ВАТ в США та інших країнах, а також новий вихід на ринок США, звинувачення в корупції і приховуванні доходів ВАТ слід ретельно розслідувати із залученням відповідних органів на предмет порушення Закону про протидію корупції за кордоном, а також інших норм кримінального або цивільного права, – заявив Меттью Л. Майерс, президент Кампанії «Майбутнє без тютюну. – Ця компанія довела, що не хоче і не буде грати за правилами. І до тих пір, поки держава, акціонери, ділові партнери або суспільство не притягнуть її до відповідальності, порушення будуть продовжуватися».

 Перші повідомлення про корупцію ВАТ з’явилися в листопаді 2015 року, коли спочатку ВВС, а потім і інші новинні агентства, опублікували інформацію про те, що компанія мала відношення до хабарництва та інших корупційних дій, включаючи підкуп чиновників Міністерств охорони здоров’я в Бурунді, Коморських островах і Руанді , а також колишнього міністра юстиції Кенії і члена парламенту Уганди.

Вживання тютюну щорічно вбиває більше семи мільйонів осіб у всьому світі. Без термінових дій з боку урядів щодо впровадження законів із боротьби проти тютюну та зменшення влади і впливу тютюнових компаній вживання тютюну вб’є мільярд людей в нинішньому столітті.

Поділитися новиною:
Теги новини: