Депутати хочуть лишити споживачів конституційного права державного захисту на 5 років – громадськість проти!

У середу, 4 лютого, о 14:30 розпочнеться пікетування засідання комітету з питань з питань промислової політики та підприємництва за адресою вул. Садова, 3, (кімн. 211), на якому депутати розглянуть законопроект про мораторій на проведення перевірок суб’єктів господарювання до 2019 р. (№1054, н.д. В. Мисик та ін.).

Українських споживачів можуть позбавити державного захисту їхніх прав на отримання якісних товарів та послуг, яке гарантується ст. 42 Конституції України та 5 ст. 5 Закону України «Про захист прав споживачів» ще на 5 років. Законопроект передбачає скасування перевірок бізнесу навіть у тому випадку, коли споживачі звертаються із скаргами та надають докази неякісних товарів або послуг до органів захисту прав споживачів. За таких умов безпека, здоров’я танавіть життя споживачів будуть під загрозою.

Як приклад, можна навести ситуацію із забороною куріння в київських кафе, барах та ресторанах, яка значно погіршилася за останні пів року з моменту дії мораторіюна перевірки – з 8% порушень у 2013 р. до 24% порушень за цей же період 2014 р.Громадські організації у сфері захисту прав споживачів неодноразово зверталисядо Кабміну із пропозцією скасувати мораторій, але Кабмін продовжив його дію до1 липня 2015 р. а депутати Мисик, Денисенко, Писаренко, Святаш та Фельдманпропонують громадянам залишатися сам на сам із неякісними продуктами, послугами та товарами на наступні 5 років. Учасники акції вимагатимуть від членів профільного комітету відхилити законопроект № 1054 та напрацювати справедливі механізми захисту прав споживачів від недобросовісних підприємців.

Поділитися новиною:
Теги новини: