Депутати Київської міської ради направлять звернення до Парламенту щодо заборони видимого розміщення тютюнових та нікотинових виробів у місцях роздрібної торгівлі

Депутати Київської міської ради планують направити звернення до Верховної Ради України щодо заборони видимого розміщення тютюнових та нікотинових виробів у місцях роздрібної торгівлі

 

Таке звернення підтримали сьогодні, 26 жовтня, на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики.

За словами депутатки Київської міської ради Олесі Зубрицької, наразі в місцях роздрібної торгівлі та на зупинках громадського транспорту тютюнові та нікотинові вироби розміщені таким чином, щоб все ж прорекламувати такі вироби для стимулювання продажів.

 

«Згідно з даними Глобального опитування молоді щодо вживання тютюну – завдяки цій прихованій рекламі тютюнові та нікотинові вироби помічає 62,5% дітей віком від 13 до 15 років. Ці дані чітко демонструють, що розміщення тютюнових виробів у місцях роздрібної торгівлі має рекламний ефект, який спрямований саме на дітей. Як наслідок в Україні кожна сьома дитина у віці 13-15 років вживає тютюнові вироби, а кожна пʼята – електронні сигарети. Реклама тютюнових виробів в Україні заборонена з 2012 року,  видиме розміщення тютюнових та нікотинових виробів у місцях роздрібної торгівлі як форму реклами необхідно заборонити на законодавчому рівні. Це сприятиме запобіганню зростання поширеності куріння, а також захисту дітей та молоді від шкідливої залежності», – зазначила Олеся Зубрицька.

 

Депутатка додала, що потрібно не лише попередити, а й зменшити вживання тютюнових та нікотинових виробів з метою забезпечення високого рівня захисту здоров’я людей в Україні. Проєкт рішення розроблено у співпраці з експертною громадською організацією «Центр громадянського представництва «Життя», яка понад 10 років працює над посиленням антитютюнового законодавства в Україні.

 

Дмитро Купира, виконавчий директор ГО «Життя» зазначив: «Рамкова конвенція ВООЗ із боротьби проти тютюну прямо визначає тютюнову викладку як форму реклами тютюнових виробів та закликає сторони заборонити її. Дослідження вказують, що діти та підлітки, які спостерігають рекламну викладку тютюну мають на 64% вищий ризик початку куріння. Заборона тютюнової викладки втілить волю 81% українців, які підтримують таку норму».

Поділитися новиною: