Досягнення України в подоланні «тютюнової епідемії» відзначили на міжнародному засіданні Консультативної ради із захисту прав споживачів

17 жовтня в Києві відбулося 5-те засідання Консультативної Ради із захисту прав споживачів держав-учасниць СНД. У засіданні взяли участь представники відповідних національних органів із захисту прав споживачів та громадських організацій з 11 держав – учасниць СНД.

Виступаючи з вступним словом, Геннадій Онищенко, керівник Федеральної служби з нагляду в сфері захисту прав споживачів та благополуччя людини (Росспоживнагляду) зазначив: “Тема боротьби з тютюнокурінням сьогодні об’єднує всю світову спільноту.  В Європі взагалі планують заборонити продаж сигарет, щоб таким чином захистити 27 країн євроспільноти від негативного впливу тютюну. Ми поки знаходимося в стадії роздумів – куди рухатись далі? І хоча 172 країни вже підписали і ратифікували Рамкову Конвенцію ВООЗ з боротьби проти тютюну, щорічно в світі «тютюнова епідемія» вбиває більше 6 млн.  людей. Наразі ми чітко усвідомлюємо необхідність розробки нової Міжнаціональної стратегії  для боротьби з тютюном”.

Співголова Консультативної Ради, Голова Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів (Держспоживінспекції) Сергій Орєхов відзначив, що для України пріоритетом державної політики є захист прав споживачів по всіх напрямках діяльності Інспекції, в тому числі по забезпеченню захисту здоров’я людей від руйнівного впливу тютюнопаління, а також від його соціальних, економічних та екологічних наслідків.

“Вперше на такому високому рівні відзначаються досягнення України в контролі над тютюном саме в контексті захисту прав споживачів. Це особливо важливо у період, коли сусідні країни, зокрема Росія, теж приймають комплексні законодавчі заходи із подолання «тютюнової епідемії». Нам є чим пишатись: за останні роки Україна за рівнем поширеності тютюнокуріння з 4 місця у світі перейшла на 22-ге, за останні 6 місяців рівень споживання сигарет знизився на 15%, стабілізувався показник смертності від сердечно-судинних патологій”, – зазначив Андрій Скіпальський, голова правління Центру «Життя»,  доповідач від громадськості на засіданні Консультативної Ради із захисту прав споживачів держав-учасниць СНД.

Поділитися новиною: