Директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Ханс Клюге зустрівся з представниками українських неурядових організацій

17 травня відбулася зустріч доктора Ханса Клюге, директора Європейського регіонального бюро ВООЗ та доктора Ярно Хабіхта, представника ВООЗ в Україні з українськими неурядовими організаціями громадянського суспільства, на яку був запрошений виконавчий директор громадської організації «Життя» Дмитро Купира. На зустрічі сторони обговорили як консолідувати реагування на надзвичайні ситуації у сфері охорони здоров’я.

 

Дмитро Купира наголосив на важливості збереження програм запобігання неінфекційних захворювань на які припадає 84% передчасних смертей в Україні. Ключовими факторами ризику неінфекційних захворювань в Україні залишається вживання тютюну, нездорове харчування, вживання алкоголю, недостатня рухливість. Запровадження ефективних політик ВООЗ для попередження неінфекційних захворювань може стати точкою відновлення України та збереження здоровʼя українців.

ВООЗ відіграє важливу координаційну роль у рамках відповіді як провідна агенція Кластеру охорони здоров’я в Україні. Станом на початок травня, Кластер охорони здоров’я в Україні налічує 120 міжнародних та місцевих партнерів, частина яких була присутня на зустрічі з запланованими, поточними та/або завершеними заходами, пов’язаними зі здоров’ям, у 24 областях.

 

Громадськість висловила вдячність доктору Хансу Клюге за роботу ВООЗ для забезпечення постійного доступу українців до медикаментів та медичних послуг в умовах війни та висловила всеохопну підтримку необхідності забезпечення запиту Уряду України для збереження високого рівня медичної системи.

 

На знак дружби та вдячності за підтримку ВООЗ від української громадськості було передано прапор України для доктора Ханса Клюге.

Поділитися новиною: